Aira Tammemäe • 30. jaanuar 2017
Jaga lugu:

Inbanki juht: suuremad pangad ärkavad lähiajal

Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo  Foto: Andres Haabu

Väikeettevõtjad ja eraisikud on juba ammu otsimas suurpankadele alternatiivseid lahendusi, näiteks järelmaks, krediitkaardid ja pensionifondid. Inbanki juhi Jan Andresoo sõnul annavad uued tehnoloogiad ja partnerpõhine koostöö võimaluse suurtelt turgu ära napsata.

Inbanki juht Jan Andresoo räägib panga ja kindlustuse müügirahvale pangatoodete tulevikust 14. veebruaril toimuval konverentsil Müügi Edulood: finants ja kindlustus, mille kava leiad SIIT.

Minu vaist ja kogemus ütleb, et järjest enam väikeettevõtjaid ja ka eraisikuid liigub suurtest pankadest väiksematesse või siis otsib rahaasjadele alternatiivseid lahendusi. Seda nii finantseerimise kui investeerimislahenduste puhul. Mis Sina arvad, kas trend on selline?

See on nii ja naa. Lõpuni ma seda väidet ära ei osta. Oluline on mõtestada, mida me mõistame panganduse all. See termin on liiga suur, et seda detailiseerimata kasutada. Kontondus ja nn. arveldamine on väga visa suurtest pankadest kaduma ja isiklikult ma seda väga ei usu. Samas on valdkondi, kus selline liikumine on juba ammu tõeks saanud, näiteks järelmaks, krediitkaardid ja pensionifondid. Need on finantstooted, mille valimine ei sõltu faktist, kas ma antud pangas ka arveldan, vaid sellest, kui mugav ja loogiline on mul neid tooteid kasutusse võtta. Uued tehnoloogiad ja partnerpõhine koostöö annab võimaluse seal suurtelt turgu ära napsata.

Ja miks on pensioniühistud, ühisrahastusplatvormid, väiksemad laenukontorid (ei mõtle siin kiirlaenu vms pakkujaid) kliendile ahvatlevad? Olgu siis näiteks suurte jaekettide krediitkaardid, järelmaks müügikohas vms.

Ma ei paneks neid näiteid ühte patta, sest minu hinnangul on klientide motiivid nende lahenduste kasutamiseks väga erinevad. Kliendid tahavad kiirust, kasutusmugavust, kasu, kuid samas ka turvalisust. Seega edu saavutavad need pakkujaid, kes suudavad eelpool mainitud faktoreid koostoimes paremini pakkuda.

Kas finantsteenuste turg muutub lähiaastatel veelgi kirjumaks ja millist teenust Sina ootad?

Kõik areneb ja on pidevas muutuses. Omalt poolt ma isegi arvan, et lähiajal ärkavad suuremad pangad ja hakkavad kõvasti panustama innovatsiooni ja tootearendusse. Ise ootan seda, et regulaator mõistaks oma nõudmistes ka asjaolu, et tehnoloogia arengut peaks soodustama, et konkurents sektoris suureneks.

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee