Aira Tammemäe • 16. veebruar 2017
Jaga lugu:

Passion Test – kas järjekordne soolapuhumine või midagi enamat?

Edu Akadeemia üks omanikest Kadri Kaljumets.
Edu Akadeemia üks omanikest Kadri Kaljumets.  

Mina isiklikult suhtun nn edukoolitajatesse pigem ettevaatlikult. Liiga tihti olen kogenud, et peale rusikaga rinnale tagumise ja kätest kinni hõiskamise midagi muud nagu ei toimugi. Sisu pole. Kasu pole. Nüüd juhtus aga nii, et ootan juba pikisilmi maailma ühe tunnustatud edukoolitaja Janet Bray Attwoodi seminari Tallinnas. Ise ka naeran vahel ja ütlen endale, et ole nüüd ikka mõistlik ja ära liiga palju ka oota. Näis.

Passion for Success: maailma tippkoolitajad Jack Canfield ja Janet Bray Attwood astuvad Salme kultuurikeskuses üles 19. märtsil. Lisateavet saad SIIT.

Igaks juhuks uurisin ka Janet Bray Attwoodi seminari „Passion for Success“ korraldajalt Edu Akadeemia ühelt omanikult Kadri Kaljumetsalt, et millised on tema isiklikud kogemused Passion-testiga.

Kadri, mina olen edukoolitajate suhtes pigem skeptiline või noh vähemalt ettevaatlik. Kuidas sinuga on?

Mina olen ka! Maalt pärit tüdrukuna usaldan ma pigem tervet mõistust ja ratsionaalset kaalutlemist ning olen selline hästi jalad maas mitte pea pilvedes. Ka on maailmas palju nn edukoolitajaid, kes lihtsalt ajavad inimestele kärbseid pähe. Mingit sügavamat sisu jutul pole, lihtsalt power ja emotsioon. Seetõttu me valime Edu Akadeemias väga hoolikalt, keda Eestisse tuua ja kuhu eestlasi viia. Oleme väga, väga mitu korda ka maailmatasemel tuntud koolitajatele ära öelnud. Seda siis kui meil puudub isiklik kogemus või on tunne, et koolituses ei ole piisavalt sisu. Janet Bray Attwoodi Passion Testiga on teine lugu. Olen täna veendunud, et kõigil tasub see läbi teha.

Sina oled osalenud Janet Bray Attwoodi koolitusel?

Jah, 2016. aasta sügisel Kopenhaagenis. See seminar oli analoogne sellega, mis Janet teeb ka Tallinnas.

Milline oli sinu ettekujutus ja ootus enne koolitust?

Ma teadsin teda pisut. Hästi särtsakas ja särav inimene, väga sooja energiaga. Tegime temaga eelmise aasta septembris veebiseminari. Enamasti kui korraldame webinare, siis olen tehniline tugi, kui pilt ei tule korralikult läbi, hääl ei toimi, kui vaatajatel on küsimusi jne. Seminari sisule keskenduda ei saa. See oli teistsugune webinar, kus esimesest hetkest alates tõmbas sisu kogu mu tähelepanu. Tekkis selge äratundmine, et seda teemat ma pean kuulama. Ma ise olin vast selles kohas, kus avastasin, et olin vältinud oma elu eesmärkide korrastamist ja suurt küsimust: Why? Miks? Kõik eesmärgistamise protsessid jäid mulle kuidagi kunstlikuks ja kaugeks. Kui Janet hakkas rääkima, milline tema eesmärgistamise protsess on ja miks seda teha, siis tundsin kohe, et see kõnetab!

Millega see Passion Test siis sind võlus?

Janet tegi webinaril läbi Passion Testi lühendatud versiooni. See tekitas huvi, tundus, et tegemist on detailideni läbimõeldud protsessiga. Mõned kuud hiljem läksin Kopenhaagenisse vaatama, kuidas korraldatakse suurt rahvusvahelist seminari, aga kui kuulsin, Janet esineb, siis ma kohe mõtlesin et teen sel korral 100% kaasa.

Kuidas reaalselt seda testi tehakse?

Paika on pandud lause algus ja sinu ülesanne on 10 korda see lause ära lõpetada. See on esimene etapp, saad teada, millised asjad peavad sinu elus olema, et oleksid õnnelik. Sellele järgneb paaritööna lausete olulisuse järgi järjestamine. Selleks on konkreetsed abiküsimused, mitu erinevat tasandit jne. Minu jaoks oli ka oluline, et mis ma lõpuks selle tulemusega peale hakkan. Kolmanda sammuna rääkiski Janet sellest, kuidas protsessi tulemust kasutada igapäevaste otsuste tegemisel.

Miks ma peaksin sellise asja eest raha maksma ja 19. märtsil kohale tulema?

Protsessis on palju nüansse, mis on nii olulised. Sa pead tegema seda õigesti. Hästi olulised on abiküsimused, millega paariline sind juhendab. Need küsimused on ikka päris rasked, ma mõtlen valikud, mis testis sinu ette pannakse. Tihti on nii, et otsuseni jõuad alles siis, kui oled paarilisega läbinud kolm tasandit abiküsimusi.

Minul on näiteks elus nii, et on hästi palju asju, mille kohta ma tean, et need on olulised läbi mõelda, aga kas ma siis teen seda. No ei tee ju.

Sa ostad põhimõtteliselt aega olulise asja tegemiseks professionaali toel…

Oskad tuua mõned näited, kellele selle Passion testi läbitegemisest võiks kõige enam kasu olla?

Kes on igapäevaelus ummikus, käivad tööl lihtsalt selleks, et saada mingi raha. Nad ärkavad igal hommikul üles ja mõtlevad, et saaks juba kell 17. Või siis need, kes on pikalt elanud tundega, et tahaks midagi muud, aga ei tea mida. Janet oskab seda protsessi läbi viia nii, et ka need kes muidu ei tea, mida tahavad, järsku oskavad neid valikuid teha.

Ja kasu?

Peale Passion testi läbimist on see tulemus minu jaoks nagu majakas. Iga kord kui jään hätta mingi otsuse tegemisega, siis mõtlen, milline valik kõige enam toetab minu Passion Testi tulemust. See aitab otsustada ja teha õiged valikud. Miks inimesed jätavad tegemisi viimasele hetkele? Just seepärast, et need on valed asjad. Kui teed õhinaga, siis teed ju esimesena.

Lisaks on seal veel üks oluline osa, et kuidas saada aru, et nüüd ma olengi saavutanud selle, mida ma soovisin. Inimesel on kombeks lõputult edasi püüelda, kordagi peatumata, et oma saavutust nautida.

Tuleb tunnistada, et Kadril on õigus. Võtsin kätte ja proovisin omaette Janeti Passion Testi läbi teha. Tundus, et midagi keerulist siin ju pole. Lihtsalt tuleb kirja panna kümme tegevust, mida tehes ma tunnen ennast õnnelikuna. Sain kirja kuus, aga siis jooksin kinni. Otsustasin testiga edasi minna ja prioriteete määrata. Sellega ma hakkama ei saanud. Passion Test on küll näiliselt iseenesestmõistetav ja tundub lihtne, kuid protsessi ilma professionaalse juhendamiseta läbida on pea võimatu. Nüüd olen ka mina 19. märtsi ootel.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt