Aira Tammemäe • 21. märts 2017
Jaga lugu:

Kas müügitöö on see, mida sa päriselt teha tahad?

Pühapäeval toimunud seminaril Passion for Success rääkis Janet Bray Attwood, kuidas ta jõudis tõdemuseni, et müügitöö pole tema elu unistus, Jack Canfield pani eduihalejad aga peeglisse vaatama.

Seminari Passion for Success kaks esinejat on maailma edukoolitajate tipus. Üleeile toimunud seminar sai teoks Äripäeva müügiveebi bestsales.ee ja Eduakadeemia koostöös, kohal oli pea 400 osalejat.

Pika seminaripäeva esimeses pooles tegid osalejad Janeti juhtimisel läbi Passion-testi leidmaks vastust küsimusele: mis mind tegelikult innustab, inspireerib ja tegutsema paneb. Ühtlasi andis Passion-test aimu, millise ameti võiks valida.

Passion test on niivõrd individuaalne, et mingit kokkuvõtet sellest teha on keeruline. Küll aga jäi meelde sissejuhatuseks räägitud lugu, kuidas Janet ise sai aru, et müügitöö pole tema jaoks. Kõik algab peale tundest, millega tööle minna. Samavõrd suur mõju on keskkonnal. Järgnev on osaleja vabas vormis kokkuvõte räägitud näitest:

Ruum: Kuidas sa ennast selles konkreetses keskkonnas tunned? Värvid? Materjalid? Töökoha asetus?

Inimesed: Kas sul on tööl olles tore? Kas sinu ümber on hingesugulased? Kas sul on inimesi, kes sind inspireerivad? Kas juht on sinu eeskuju ja õpetaja?

Tegevused: Mida sa 8 tundi päevas ja 5 päeva nädalas teed? Kui paljud nendest tegevustest sind tõeliselt vaimustavad? Kui paljud nendest tegevustest haakuvad Sinu unistusega ideaalsest elust?

Läbi nende küsimuste sai Janet ise ammu aega tagasi aru, et müügitöö pole tema jaoks. Passion-testi kaudu leidis iga osaleja seejärel 5 indikaatorit, mis aitavad teha otsuseid ja luua enda jaoks unistuse elu.

Seminaripäeva teises pooles esines raamatu “The Success Principles” autor ja maailma nr 1 edutreener Jack Canfield. Lühidalt öeldes: Jack on lahe! Iga minut läks asja ette. Sai naerda ja sai teada. Mõned Jacki näited edu saavutamise kohta:

Edu on nagu luku avamine. Sa pead teadma õiget koodi, valima numbrid õigel ajal ja õiges järjestuses.

Kui tahad muskleid kasvatada, siis sa ei saa kätekõverduste tegemist delegeerida. Sama asi on edu saavutamisega. See sõltub ainult sinu enda pingutusest.

Oluline on võtta 100% ise vastutus. Näiteks paarisuhtes ei saa ju nii, et 50% vastutan mina ja 50% minu naine. Et kui midagi läheb nässu, siis ei ole see minu 50%, vaid minu naise oma. Võta 100% vastutus kõiges, mida teed.

Mitte probleemid vaid unistused suunavad meid edasi. Kujutlege, et Martin Luther King oleks öelnud oma kuulsas kõnes „I have a problem!“. Ei! Ta ütles „I have a dream!“ - selles on suur vahe.

Iga uut asja tuleb teha 66 päeva, et saavutada tulemus. See on põhjus, miks inimesed ei muutu ja ei muuda oma harjumusi.

Te ei kurdaks ju siis, kui poleks võrdlust. Olete näinud kunagi kedagi kurtmas gravitatsiooni üle? Et kui seda pagana gravitatsiooni ei oleks, oleks liikumine palju lihtsam. Edu tuleb siis, kui ei kurda vaid võtad asju nii nagu need on ja tegutsed.

Siin on väike fotomeenutus üleeilselt seminarilt:

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt