19 juuni 2017
Jaga lugu:

Kuidas Facebooki kontost viimast võtta?

Brit Mesipuu.  

Kui soovid leida lihtsaid lahendusi, et turgutada oma lehe reachi, tähelepanu ja seotust, on see artikkel sulle. Selles postituses annan 8 kerget nippi. Osad neist on liigagi ilmselged ja tuntud, kuid panen siiski nad kirja, et oleks kogu info ühes kohas ka uutel tegijatel.

1. Pinni oma värskeim postitus

Väga lihtne ja teada tuntud lahendus oma aktuaalseima postituse esiletõstmiseks. Jah, jälgijate ajajoonel kuvatakse igasugu postitusi, kuid kui keegi tuleb spetsiaalselt sinu lehele, võiksid pakkuda talle esmamuljeks sisu, mis on hetkel oluline.

Buffer Social leidis oma katses, et pinnitud postitus sai 5% suurema ulatuse ja 20% enam klikke.

Kui kaua üht või teist postitust esile tõsta, sõltub paljudest faktoritest (nt ajaliselt piiritletud pakkumine). Jämedalt võttes aga suurema jälgijaskonnaga lehel võib see olla kauem üleval, väiksema auditooriumi puhul lühemat aega.

Mõtteid pinnimiseks:

Head vastukaja saanud postitusPostitus, mis sai palju meeldimisi, jagamisi ja/või kommentaarePostitus, mis lingib sinu kodulehel hästi optimeeritud ja populaarsele alamleheleInspireeriv või lõbus videoTeadaanne uuest tootest/teenusestTööpakkumineTeaser eesootava suure uudise kohta (nt uus toode tulekul)Postitus, mis julgustab jälgijaid küsimusi esitama ja lugema saadud vastuseidNö. kaadritagune pilt või video sinu ettevõttestInfo korraldatavast üritusest

2. Muuda kaanepilti 

 

Vaat kes räägib, meil algusest peale FB cover sama olnud… Samuti mitmel teisel ettevõttel, kuigi on taaskord lihtne ja kiire võimalus värskendust tuua. Pane kasvõi oma kalendrisse meeldetuletus. Vaata, kas oleks midagi aktuaalsemat, mida võiks praeguse kaanepildi asemel esitleda. Kindlasti lisa pildi juurde ka kirjeldus pildil toimuvast.

Lisakasu on ka see, et iga kord, kui pilti muudad, jagab FB seda muudatust fännide seinal. Lihtne viis täiendavaks tähelepanuks.

Mõtted kaanepildiks:

EripakkumisedTiimi tutvustusNädala fännEesootav üritus

3. CTA nupp

Ehk siis see nupp, mis on kaanepildi all. Vali sinna üleskutse, mida soovid, et külastaja teeks – vaata lisaks, osta või anneta, pea sidet (fantastilised tõlked).

Ülaloleval Swedbanki näitel on olemas ka väga hea kooskõla kaanepildi ja CTA vahel – pilt suunab kenasti vaatajat alloleva lingi juurde.

4. Esiletoodud pildid ja videod

Jutt on siis lehe ajajoonel piltide alajaotuse all kuvatavatest kolmest pildist ja videost. Sul on valida kahe variandi vahel – kõige populaarsemad või kõige hiljutisemad.

Mina isiklikult soovitaksin viimatisi esimestena kuvada. Sedasi on ka vanadel lehel käijatel näha, et midagi muutub ja uut sisu tuleb juurde.

5. Kutsu ise sõpru

Tuleb tunnistada, et Julia Beljajeva fännilehte tehes ma olen seda võimalust kasutanud juba pea aasta :).

Tehes postituse, saad loodetavasti ka mingit seotust. Ja ülla-ülla vahel panevad „like“ ka need inimesed, kes ei ole su lehe fännid. Nt on nendeni jõudnud see läbi jagamise või boostimise. Vaata, kes on pildile like pannud. Seejärel on seal näha, kes on juba sõbrad, kes on kutsutud ja keda kutsuda saaks.

Kas tasub seda iga postitusega teha? Sõltub. Ehk ei ole mõttekas sel juhul, kui oled teiste sisu edasi jaganud või on jagatud postitusel lihtsalt nõrgem seos sihtrühmaga. Need, kes on pannud „like“ sinu originaalsisule, võiksid ka suurema tõenäosusega huvitatud olla sinu teistest postitustest.

6. FB slideshow

Hea võimalus olemasolevaid ja uusi pilte esitleda teistmoodi. Lihtne viis teha neist lühivideo.

Kliki „Share a Photo or Video“Vali „Create a Slideshow“Lisa 3-10 piltiSoovi korral vali sobiv muusikaVali video stiil – (square, portrait, landscape)Vali video kestvusVali slaidide vahetumise stiil

Me kõik teame, kui oluline on videosisu FB-s. Seega toon välja veel mõned tööriistad, millega neid teha saab:

Flipagram – pildid ja lühikesed videojupid klipiksRipl – saad lisada ka teksti ja teha lühikesi slaidishowsi või animeeritud pilteAdobe Spark Post – animeeritud piltide tegemine mobiiliäpi abilAdobe Spark Video – võimalus teha ka pikemaid videoid kasutades nende templateLegend App – pildid koos tekstiga lühikeseks videoksAristo App – nö. loopivate eriefektidega videodAnimoto – nii desktop kui mobiililahendus

Ühe eduloona on toodud välja Amanda Smyth. Ta tegi selle aasta (2017) jaanuaris lühikese piltidest põhineva klipi, mis juhatas kodukal olevale retseptilehele.  Fänne oli pisut üle 3300. Kusjuures sellega jälgijate arv FB lehel ei tõusnud, kuid muud näitajad olid muljetavaldavad. Jaanuaris olid tulemused sellised:

Organic reach 38 000Unikaalseid vaatamisi 15 000Klikke blogisse 3300Tegevusi postitusega 682Jagamisi 120

7. Rohkem visuaalset sisu

Miks? Aga selle pärast, et ….

84% suhtlusest on aastaks 2018 visuaalne (Reuters/Cisco, 2014)74% turundajatest kasutavad visuaale oma turunduses (Social Media Industry Report, 2016)

Inimesed ei käi FB-s sinu uudiseid vaatamas, neid huvitab, mida teevad nende sõbrad ja tuttavad. Samuti postitavad endast sama infot. Enamjaolt teevad seda pildi ja video näol. Seega käitu nii nagu sinu klient!

Piltide kujundamisest olen varasemalt mitu artiklit kirjutanud, seega sel teemal praegu pikemalt ei peatu.

8. Live

Nüüd, kui see on võimalik nii desktopilt kui mobiilist, on see eriti lihtsaks tehtud. FB armastab videoid, eriti live, ja ta esitleb neid meelsasti ka su jälgijate seinal. Kui sa oled algaja, võid esmalt silmas pidada neid mõtteid:

Pane huvitav pealkiriTee lühidalt. Sa ei pea kohe pooleks tunniks live minema (kuigi FB-le meeldiks see väga).Alusta rahulikult – kiire teadeanne, kasulik nipp vms on täiesti piisav.Valmistu – kirjuta üles 2-3 põhipunkti, millel soovid peatuda. See hoiab sind teemal ja sa ei kaldu mujale. Kirjuta üles ka CTA, et ei unustaks lõpus seda mainimast.Tutvusta ja tervita – tutvusta ennast ja teemat, millest räägid. Tervita kuulajaid.Kaasa – julgusta küsimusi esitama. Lihtne on teha Q&A live’e. Kuid valmista ka ise paar küsimust ette, et oleks rääkida ka siis, kui kuulajad küsimusi ei esita.

Lisamõtted

Loo rohkem sisu. Olen ka neil teemadel varasemalt rääkinud, et kuidas leida ideid, ja kuidas vana sisu taaskasutada.Insights – postita sisu siis, kui su fännid on aktiivsed

Lugemist

7 Facebook Group Tools And Tips To Build An Engaged Community 5 Ways To Get Started With Short Video, Even If It Freaks You Out

Autor: Brit Mesipuu, Milos kujundus- ja reklaamitööd

Jaga lugu:
Seotud lood
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee