bestsales .ee • 11 jaanuar 2018

Kodukindlustuse pakkujate teenindustasemel on arenguruumi

Foto: Veiko Tõkman

Uuringufirma Dive teatas, et 2017. aasta lõpus Baltikumis testklientide abil läbi viidud Dive Teenindus Top uuringu põhjal on Eestis kodukindlustust pakkuvatest kindlustusettevõtetest kõige parem meiliteenindus ERGO kindlustusel.

Teistest paremate teenindusoskustega paistsid silma ka BTA teenindajad. ERGO ja BTA järel paremuselt kolmandale kohale jäi Salva Kindlustus.

Lisaks eespool mainitud kindlustusseltsidele olid uuringusse kaasatud ka Compensa kodukindlustus , Gjensidige kodukindlustus, IF kodukindlustus, PZU kodukindlustus, SEB kodukindlustus, Seesam kodukindlustus, Swedbank kodukindlustus.

Uuring viidi läbi mystery shopping ehk testostude meetodil. Eestis tehti päringuid 10 suuremale kindlustusseltsile, sealjuures igasse kindlustusseltsi saadeti kokku 10 päringut. Situatsioon, mida testkliendid kindlustusseltsides läbi mängisid, oli kõikidele ühesugune – e-maili teel tehti päring, tundes huvi kindlustusvõimaluste vastu, mis aitaks hoida kodu ja kodust vara.

Dive Eesti tegevjuhi Kaidi Kullamaa sõnul oli suureks üllatuseks valdkonna madal keskmine tulemus, milleks oli 56%. Seda ka põhjusel, et suur osa kindlustuslepinguid sõlmitakse just meiliteeninduse kaudu. Madala tulemuse tõid kolm suuremat küsimuste blokki. Kõige madalama tulemusega- 22,1% oli kontakti lõpetamise blokk, kus hinnati, kas kontakt lõpetati nõuetekohaselt. Altpoolt teisel kohal oli kliendi otsusele kaasa aitamise blokk, mille alla kuulus pakkumise ülesehitus, teenuse tingimuste selgitamine ja teenuse seostamine kliendi olukorra ja vajadustega – bloki keskmine tulemus 24,9%. Nõrk tulemus oli ka lisamüügi blokis, mille alla käis nii lisateenuste pakkumine ja nende eeliste välja toomine kui ka kahtluste hajutamine- bloki keskmine tulemus 26,4%.

Positiivsena võib välja tuua, et viisakas ja professionaalne meilisuhtlus on Eestis väga heal tasemel, seda eriti e-kirja vormistuse osas. E-kirjade professionaalne väljanägemine saavutas koguni tulemuse 95%.

Autor: Bestsales

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111