bestsales .ee • 26. märts 2018
Jaga lugu:

Kes peavad ennast töökollektiivis rohkem tõestama - vanad või noored?

Kes peavad ennast töökollektiivis rohkem tõestama?
Kes peavad ennast töökollektiivis rohkem tõestama?  Foto: veeb

Viasati telemarketingis töötab särtsakas proua Laine, kes on küll oma meeskonnaliikmetest ligi kolm korda vanem, kuid seda ei pane isegi mitte tähele.

AS TV Play Balticsi meediasuhete juht Karin Laurima uuris, kui raske või kerge on vanemal inimesel tänapäeval noorte sekka sulanduda ja mis soovitusi sel suvel 60. juubelit tähistav Laine hea meelega endavanustele jagaks.

Laine on sündinud Elvas ja lõpetanud sealse keskkooli. Pärast kooli lõpetamist läks hakkaja neiu Tartusse edasi õppima ning sai sealt ka oma esimesed müüjapaberid. Ees ootasid tegusad aastad täis õppimist ja enesearengut. Nüüd, ligi 40 aastat hiljem asus Laine tööle telekommunikatsioonivaldkonda, kus esmakordselt on tema ülejäänud kolleegid temast kordi nooremad.

Kuidas sa Viasati tööle sattusid ning kas sul oli ka mingeid hirme, kui said teada, et oled oma meeskonna kõige vanem liige?

Ma olen selline inimene, et tahan koguaeg edasi pürgida. Mind küll hoiatati, et seal on noorte kollektiiv, aga ma ikka läksin. Teadsin, et oskan müügitööd ja mõtlesin pigem võimalusele oma võimeid proovile panna, seega see noorte kollektiiv ei hirmutanud sellel hetkel üldse. Ma läksin pimesilmi - saagu, mis saab. Ja ma pole seda otsust kahetsenud. Kollektiiv võttis mind hästi vastu ja olen üks meeskonnast.

Mida noortega koos töötamine sulle juurde on andnud?

Väga palju! Kui kollektiiv on väsinud ja vana, siis sealt ei tule uusi ideid peale. Staažikamad töötajad   on oma mõttemaailmas nii kinni ja arvavad, et neil on õigus. Nad on kibestunumad ja ei mõista tänapäeva maailma nii hästi. Noored on aktiivsemad ja mängulisemad - see annab hoogu ja motivatsiooni juurde. Tunnen, et arenen nendega nii palju edasi. Nad on avatumad ja positiivse mõttemaailmaga. Nad võtavad sind paremini omaks. Eks palju sõltub loomulikult ka sellest, kuidas sa ise käitud ja kuhu kollektiivi sa satud.

Mis sa arvad, kes peavad end Eestis rohkem töökollektiivis tõestama - vanad või noored?

Kindlasti vanad. Piisab sellest, et vanem on veidi teistmoodi, oma maailmas, kui teda võetakse kohe eelarvamustega, sest teda ei mõisteta. Noored ei talu sellist kohtlemist ja lahkuvad. Samas minul on alati naeratavad näod vastas, ei mingeid pingeid. Ma ei pea ennast siin tõestama, ma lihtsalt olen.

Mis nõu sa nendele vanematele kolleegidele siis annaksid?

Et nad võtaksid uut noort kolleegi avatud silmadega. Vana aeg tuleks maha jätta ja peaks vaatama tulevikku, sest noored on meie tulevik. Olgu ta kas või natuke eriline, punkarlik või selline, mis siis - võta teda nii nagu ta on ja anna talle pigem oma abistav käsi. Noorel on vaja vaid natuke tõuget ja ta läheb ise. Teda ei tohi kohe eelarvamustega võtta, sest siis tekib trots ja sellest ei tule midagi välja.

Aga mida ütleksid julgustuseks neile, kellele pakutakse võimalust töötada koos noortega?

Ma olen seda isegi proovinud ja katsetanud. Minuealistel on hirm ja nad ei tule üllataval kombel sellest hirmust välja. Minul seda hirmu miskipärast polnud. Ei ole põhjust pabistada. Tuleb lihtsalt üle oma varju hüpata. Tuleb mõelda, et kõik läheb positiivselt, ma oskan oma tööd ja kõik läheb hästi. Ümberõppimisvõime ja tahtejõud peab sinus endas olema. Pead enda vastu aus olema ja usaldama. Kui see on olemas, lähed nagu mühinal edasi.

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt