Aira Tammemäe • 12 aprill 2018

Juht on psühholoog, tahab ta seda või mitte

Meenutus Psühholoogiakonverentsilt 2017  Foto: Äripäev

Kohtumine sisemise kriitikuga, psühholoogilised testid personali valikul ja karjääri planeerimisel, konstellatsioonide tehnikad – need on mõned teemad Äripäeva Psühholoogiakonverentsil spetsiaalselt müügijuhtide jaoks.

Veel on võimalik registreerida Psühholoogiakonverentsile ELLUVIIMINE, kus fookuses isiksuse ja meeskonna areng. Saad otsa vaadata "sisemisele kriitikule", õpid tehnikaid stressi juhtimiseks ja saad katsetada eri meetode.

Vaata programmi ja infot esinejate kohta SIIN

20. aprillil Glehni lossis toimuva Psühholoogiakonverentsi fookus on isiksuse ja organisatsiooni arengul. Ebatraditsiooniliselt suur osakaal on praktikumidel, loogiline ka, sest konverentsi pealkiri on „Elluviimine“. Olen teinud Äripäeva Psühholoogiakonverentsi seitse aastat ja alati on kõige kõrgemalt hinnatud just praktilist osa. Teadus on tore küll, aga juhid küsivad ikka, et kuidas ma seda või toda kasutada saan. Nii see fookus ja pealkiri tulidki.

Milline on sellel aastal kõige põnevam teema?

Mina ootan väga Roman Goldrini ettekannet ja praktikumi. Esiteks on ta Eestis vähem tuntud, kuid avastasin, et toetab paljude tipptegijate ja ka juhtide saavutusi. Näiteks Peep Vain peab teda üheks oma olulisemaks õpetajaks. Programmis on ka meetod, mida on edukalt eksporditud. „Teadliku Muutuse Kunst“ on minu teada esimene terviklik arenguprogramm, mida võib nimetada koolitusturu ekspordiartikliks. Selle looja Ingvar Villido on viimastel aastatel vaieldamatult kõige edukam isiksuse arengu koolitaja Eestis. Tema õpetuse ümber on ka palju emotsioone, tark on ise järgi proovida ja siis otsustada. Psühholoogiakonverentsile tuleb sellest meetodist rääkima Ville Jehe, kes äriinimese ja juhina oskab kõige paremini näidata, millist kasu võiksid juhid sellest saada.

Mida praktikumides tehakse?

Proovitakse enda peal ära. Psühholoogiakonverentsi programm ongi üles ehitatud nii, et igale suure lava ettekandele lisaks toimub ka praktikum, mille osaleja saab endale ise valida. Seal minnakse juba teemaga sügavuti ja õpitakse kasutama., mida veab konstellöör ja psühholoogiline nõustaja Kristel Rannamees, läbiviija holistiline terapeut ja pikaaegne personalijuht Katrin Alujev, teeb ettevõtja ja isiksuse arengu treener Ville Jehe - Roman Goldrin, manuaalterapeut, läbi viib Kadi Kuuskmann, Tammiste Personalibüroo personaliotsingu projektijuht ja koolitaja.

Programmis on:Konstellatsioonide praktikum

Sisemise kriitikuga kohtumise praktikum

Teadliku Muutuse Kunsti praktikum

Pingete ja stressi maandamise praktikum

Psühholoogiliste testide praktikum

Lisaks juba mainitud teemadele tuleb juhtimiscoach Raimo Ülavere välja intrigeeriva teemaga väites, et juht pole lapsehoidja ning iga meeskond on vaid vahend eesmärkide elluviimiseks. See on kindlasti teema, millest paljud juhid on mõelnud ning mille suhtes ka eri arvamustel. Vabakutseline lavastaja ja näitleja Loore Martma aga näitab, kuidas erilistest isikustest koosnev meeskond tööle panna.

Äripäeva Psühholoogiakonveretns toimub 20. aprillil Glehni lossis ja hetkel on saadaval veel 14 kohta. Vaata programmi ja registreeri Psühholoogiakonveretnsile SIIN

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111