bestsales .ee • 7. november 2018
Jaga lugu:

Kuidas ära tunda sotsiaalset kiskjat?

Psühhopaat on sageli edukas ja kõrgelt hinnatud arvamusliider.   

Täna toimunud Koolituskonverentsil tutvustas Jaanus Kangur osalejatele sotsiaalset kiskjat ja tõi välja psühhopaadi tüüpilised tunnused.

Päriselus on nad igati meeldivad inimesed, kelle puhul on esmapilgul raske midagi halba karta. Jättes kõrvale äärmuslikud juhtumid on psühhopaadile omast käitumist meie ümber rohkem, kui karta oskame. Nad on sageli edukad, kõrgetel ametikohtadel ja lugupeetud arvamusliidrid. Suure tõenäosusega leidub neid ka sinu klientide või töökaaslaste hulgas.

Vaata neid põhitunnuseid ja hinda, kui paljud neist on omased Sulle endale või mõnele konkreetsele inimesele, kellega on äärmiselt kurnav koostööd teha. Südamerahustuseks rõhutas Jaanus, et kui tunned endas ära psühhopaadi, siis seda sa kindlasti pole. Psühhopaadid nimelt ei arva iial ise, et nad seda on.

Need tunnused on omased psühhopaadile:

Enesekesksus;Süü- ja vastutustunde puudus;Emotsioonide piiratus;Teiste käsitlemine ressursina;Suhete pinnapealsus;Pidev vajadus tugevate stimulaatorite järele;Kaasaelamise ja samastumise võimetus;Teiste süüdistamine;Oskus panna teisi inimesi täitma enda soove;Kütkestavus;Vähene hirmu ja ohu tunne;Kõrge riskivalmidus;Suur teotahe ja sooritussuutlikkus;Võime kiiresti otsustada ja teha ratsionaalseid valikuid;Eriti noorena kalduvus norme rikkuda;Kõrge seksuaalne kütkestavus ja aktiivsus;Keevalisus ja vähene kontroll enda üle;Patoloogiline valetamine/võime valetada;Kriminaalsus;Leiavad karjast nõrgima, kasutavad neid ja liiguvad edasi.

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee