bestsales .ee • 7. november 2018
Jaga lugu:

Volkswagen digitaliseerib oma müügi - autode ostmise uus ajastu algab 2020

Samm edasi tavapärasest sõidukite müügipraktikast  

Volkswagen digitaliseerib ja kohandab koostöös edasimüüjatega oma senise müügimudeli, astudes sellega sammu tuleviku suunas. Uuele mudelile minnakse Euroopas üle 2020. aasta aprillis.

Volkswagen ja EDC (European Dealer Council) tutvustasid hiljuti Berliinis toimunud üritusel Volkswageni tulevikuvisiooni kokku 5 400 edasimüüjale ja teeninduspartnerile ning 54 000 töötajale üle kogu Euroopa. Uue lahenduse eesmärgiks on pakkuda klientidele individuaalset kasutajatuge mistahes ajal unikaalse kliendi ID põhjal ning astuda sellega samm edasi tavapärasest sõidukite müügipraktikast. Samuti muutub sõidukite ostmise kogemus, sest juurde on lisandumas viis uut müügi- ja teenindusformaati – näiteks linnasisesed showroomid ja pop-up poed. Samal ajal muutub müügiprotsess paindlikumaks ja efektiivsemaks.

„See on õige samm õigel ajal,“ ütles Jürgen Stackmann, Volkswageni brändi juhatuse liige müügialal. „Oleme võtnud uue suuna, sest ärikeskkond on uute tehnoloogiate arengu, klientide muutunud ootuste ja uute turul tegutsejate tõttu kiires muutumises."

Stackmanni sõnul on Volkswagen positsioneerunud väljapaistvalt tänu kvalifitseeritud müügi- ja teeninduspartneritele, väljakujunenud logistikavõrgustikule, tugevale tooteportfellile ja väga lojaalsetele klientidele. Uus müügimudel on selle võrgustiku ja uute elementide kombinatsioon, mis hakkab tulevikus äri defineerima – nagu digitaalsed tooted ja teenused või online müügivõimalused toodetele ja teenustele.

Uus müügimudel saab põhinema digitaliseerimisel ja Volkswageni autopargi ühenduvusvõimalustel, mis jõuavad täielikult ühendatud elektrilise ID. mudeliseeria tutvustamisega 2020. aastal täiesti uuele tasemele. See tagab personaalse ID numbriga Volkswageni klientidele võimaluse olla osa täielikult ühendatud ja võrgus olevast mobiilsest maailmast, mis hõlmab ööpäevaringset individuaalset kliendituge. „Sel moel saame rohkem aimu oma klientide vajadustest ja suudame arendada optimaalseid personaalseid pakkumisi igale kliendile eraldi läbi intelligentse andmetöötluse, mida on edukalt rakendatud juba teistes sektorites," ütles Stackmann.

Edaspidi saavad kliendid mitmesuguseid personaalseid pakkumisi, näiteks on sõidukitel alati uusim tarkvara, mida uuendatakse automaatselt mobiilside võrgu kaudu. Läbi ennetava hooldusrakenduse annab sõiduk aga edasimüüjale teada, millal läheneb vajadus järgmise teenindusaja järele. Samuti saavad kliendid ligipääsu Volkswageni digitaalse ökosüsteemi We mahukale teenustepaketile, mille hulka kuuluvad näiteks We Park, We Deliver ja We Connect. Lisaks on teenuseid, mis ei puuduta vaid klientide isiklikke sõidukeid – näiteks We Share, mis on Volkswageni vajaduspõhise sõidujagamise rakendus.

Veebipõhises äris, mis on praegu laiendamisel, on võtmeroll kanda uue müügimudeli rakendamisel. Volkswagen arendab uue digitaalse partnerluse raames edasimüüjatega ühist veebiplatvormi, mis tegeleb sõiduki ostmise protsessiga selle täies ulatuses – alustades lepingu sõlmimisest kuni lõpuni välja, hõlmates tasumislahendust, makse ja isegi kasutatud autodega vahetusvõimalust. Kliendid saavad valida brändi kõikide mudelite valikust endale sobivaima sõiduki ja osta auto otse veebist läbi valitud edasimüüja.

Volkswageni jaoks pakub uus platvorm esimest korda võimalusi otsemüügiks, mida bränd plaanib hakata rakendama peamiselt tarkvara ja online teenuste valdkonnas.

Inimestele, kes eelistavad ka edaspidi Volkswageni brändi ja edasimüüjatega siiski otsekontakti, jääb selleks ka tulevikus mitmeid võimalusi. Lisaks tavapärastele müügi- ja teeninduskeskustele on plaanis rakendada viit uut formaati. Igal edasimüüjal on tulevikus vaja ainult ühte täielikult varustatud esinduskeskust ja muud formaadid saab täpsemalt kujundada juba koostöös importijaga. Seda selleks, et äri oleks efektiivsem ja rohkem klientidele orienteeritud. Nii tulevad tulevikus automüügis kõne alla ka linnasisesed showroomid, pop-up poed, teenindustehased, vaid kasutatud autodele mõeldud keskused või eri mõõdus täielikult varustatud teeninduskeskused.

"Me usume uude ärimudelisse, sest see tugevdab edasimüüjate ettevõtlusalast vastutust," ütles EDC president dr. Matti Pörhö. "Digitaliseerimise ja elektrilise liikuvuse alal mängivad võtmerolli justnimelt edasimüüjad. Uutele väljakutsetele vastu astumiseks on neil vaja kasumlikkuse tugevat alust." Pörhö tunnustas õiglast ja avatud koostööd Volkswageniga, tuues välja, et EDC-l oli võimalus osaleda algusest peale aktiivselt uue ärimudeli kujundamisel.

EDC (European Dealer Council) on Volkswageni, Audi ja Volkswagen Commercial Vehicles 21 Euroopa riigi edasimüüjate nõukogude katusorganisatsioon. See on platvorm dialoogiks tootjate, edasimüüjate ja asjasse puutuvate maaletoojate vahel. Juhtorgani liikmed on suurte autokaubandusgruppide omanikud.

Soomlasest dr. Matti Pörhö on EDC president olnud viis aastat. Organisatsioon loodi aastal 1991 ja selle peakontor asub Hannoveris, Saksamaal.

autode ostmise uus ajastu algab 2020  

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Enimloetud
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee