Aira Tammemäe • 6 detsember 2018

Tele2 müügidirektor: Muutsime jõuliselt esmatasandi juhi rolli

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori kohale asus selle aasta juunis IF Kindlustuse senine müügiosakonna juht Aare Uusjärv  Foto: Helena Evert, Tele2 Eesti personalidirektor

Juunis 2018 lahkus Tele2 pikaaegne müügidirektor ja suuremad ümberkorraldused on toimunud ka ettevõtte müügiesinduste juhtide hulgas. Miks sellised muutused, uurisime uuelt müügidrektorilt Aare Uusjärvelt.

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori kohale asus selle aasta juunis Kristjan Seema asemel IF Kindlustuse senine müügiosakonna juht Aare Uusjärv. Best Sales uuris, millised muutused on täpsemalt Tele2 müügistruktuuris toimunud ja miks.

Vastab Tele2 Eesti müügidirektor Aare Uusjärv.

Tean, et teil on toimunud suured ümberkorraldused ning ka osa müügivaldkonna juhte on lahkunud. Palun kommenteerige, miks te vahetasite mitmete esinduste juhid ja milles seisnevad olulised ümberkorraldused.

Iga organisatsiooni kõige suurem vara on tema inimesed. Tele2 on teinud aastaid tööd, et meie inimesed tunneksid ennast organisatsioonis hästi, saaksid areneda, julgeksid võtta vastutust ja saaksid oma juhtidelt toetust.

Just selles valguses tegime oktoobris meie jaemüügi organisatsioonis suuremad struktuursed muudatused. Kaks peamist muutust olid:Muutsime jõuliselt esmatasandi juhi rolli. Senine juhataja roll – teha ise müüki ja toetada oma poe inimesi – meie organisatsioonis kadus. Selle asemele tekkis müügimeeskonna juhi ametikoht, kelle põhitöö on toetada ja arendada oma müüjaid, ise müüki tegemata. See annab juhile selge fookuse – inimesed – ja töötajale kindla toe tema arengus. Usun siiralt, et just inimestesse panustamine toob edu nii töötajale, kliendile kui organisatsioonile tervikuna.Kaotasime ära ühe juhtimistasandi, et organisatsioon oleks võimalikult õhuke ja info liiguks iga töötajani minimaalsete kadudega.

Kas teie ettevõte on samuti taas alustanud telefonimüüki? Hoolimata kõigi kolme telekomi ettevõtte deklaratsioonist müügikõned lõpetada on vähemalt üks teie konkurent seda siiski jätkuvalt teinud.

Seoses telemarketingi küsimusega, siis ei, Tele2 teiste operaatorite klientidele müügikõnesid ei tee. Tele2 loobus külmade kõnede tegemisest juba maikuus ning ei plaani neid uuesti kasutusele võtta.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111