bestsales .ee • 16 jaanuar 2019
Jaga lugu:

Raimo Ülavere: Ostmine liigub telefoni ja otseteed koju

Raimo Ülavere  Foto: Äripäev

Coach Raimo Ülavere toob välja kümme olulist muutust, mis meid aastal 2019 mõjutavad ja nende hulgas on mitu otseselt või kaudselt ka müügiorganisatsioone puudtavat muutust. Vaata millised!

See pole enam mingi uudis, et internetiostude mahud kasvavad, seda ka Eestis, kus pikki aastaid oldi n.ö arenenud riikidega võrreldes lapsekingades. Ent nüüd astume edasi suurte sammudega. Ja suuri muutusi on meil oodata ka sel aastal, eelkõige kahest kohast

Ostmine liigub üha enam telefoni. See on muutus, kus Eesti on ehk — jällegi võrreldes meist paremal järjel olevate riikidega – veel pigem sabas sörkija. Ent kus me tõenäoliselt ka päris kiiresti teistele järgi hakkame kappama. Lihtsalt võrdluseks ja tuleviku prognoosimiseks: Suurbritannias kasvas telefoniga tehtavate ostude maht viimase nelja aastaga ligi 40% võrra.

Teine suur muutus puudutab aga ostmise logistikat. Ja ma ei pea siin silmas pakiroboteid või droone (ehkki ka neid võime sel aastal ehk näha, küll mitte massiliselt). Küll aga plahvatab sel aastal n.ö püsitellimusostude maht. Ehk see, kui inimesed ostavad poest omale kindla regulaarsusega kindlaid asju, mis neile ka koju kätte tuuakse. See läänemaailmas kiiresti leviv trend ainult ootab Eestis teenuse pakkujaid, inimesed on juba valmis.

Loe SIIT, millised on Ülavere arvates olulisemad muutused aastal 2019.

 

 

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee