bestsales .ee • 29 jaanuar 2019

Katre Kõvask: Kokku eksportisime piimatooteid 20 erinevasse riiki üle maailma

Tere AS ja Farmi Piimatööstuse AS juhatuse esimees Katre Kõvask  Foto: Julia-Maria Linna

„Tere ja Farmi piimatööstuse suurimaks arengumootoriks möödunud aastal oli eksport, mille osakaal ettevõtte kogukäibest moodustab täna 19,4%,“ sõnas Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi juhatuse esimees Katre Kõvask.

„Kokku eksportisime piimatooteid 20 erinevasse riiki üle maailma. Aasta suurimate saavutuste hulka kuuluvad näiteks ekspordi alustamine Rootsi suurimale kaubandusketile ICA-le kui ekspordi taaskäivitamine Jaapanisse. Linnapiimatoodete sektoris, ja seda nii oma brändi kui private label tootete osas, on meie suurimateks ekspordipartneriteks jätkuvalt naabrid Soome ja Läti.“

Katre Kõvaski kinnitusel on Tere ASi minevikust tulenenud finantsraskused jäänud nüüdseks selja taha ja taastunud on tegus argipäev, mis kajastub ka positiivsetes majandustulemustes. „Loodame, et 2019. aasta toob meile ka Tere saneerimiskava kinnitamise, millel peatselt täitub 3 aastat kohtuveskites ringlemist,“ märkis Kõvask. „Tulevikku vaatame optimistlikult. Eesmärgiks on veelgi kasvatada eksporti nii linnapiimatoodete kui commodity sektoris.“

Kodumaist turgu kommenteerides lisas Kõvask, et Eesti piim on väga kõrge kvaliteediga ning kohalikud piimatooted kuuluvad kindlasti Euroopa parimate hulka. „Vaatamata möödunud aasta põuasele suvele olid Eesti farmerid väga tublid ning piima kvaliteedi osas järeleandmisi ei tehtud,“ märkis Kõvask. „Oleme oma koostööpartneritest põllumeeste ja nende piimakarjade üle tõesti uhked. Ainult koostöös saamegi kasvada ning olla nutikad ja paindlikud, vastamaks kiiresti muutuvatele tarbimistrendidele meie sihtriikides."

Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse ASi 2018. aasta 12 kuu auditeerimata konsolideeritud käive oli 108 miljonit eurot, kasvades aastaga 2,5 miljoni euro ehk 2,3% võrra. Ettevõtte eksportkäive ulatus 21 miljoni euroni ja kasvas aastatagusega võrreldes 16.8% võrra.

Autor: bestsales.ee

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Elerin-Mairit Murulaid
Elerin-Mairit MurulaidReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 55 547 471