Silver Rooger • 6 veebruar 2019

"Kõik on müük," kuulutati maailma võimsamal ärikonverentsil

Sellel nädalavahetusel toimus Miamis maailma suurimaks ärikonverentsiks pürgiv „10X Growth Conference“, kus lavale astusid teiste hulgas Grant Cardone, John Maxwell, Russell Brunson. Konverentsil oli kohal müügikoolitaja Silver Rooger, kes jagab bestsales.ee lugejatele vahetult kogutud mõtteteri. Eelkõige müügi ja müügijuhtimise teemadel.

„10X Growth Conference“ Miamis  

Esimese päeva peamine mõte, mis jäi kõlama : KÕIK ON MÜÜK! Päriselt ka! Kõik on müük! Ja seda selle sõna parimas võtmes. Sa võid müüki vihata, sa võid teda armastada, kuid sa ei pääse temast. Nimeta üks tegevus või olukord, kus ei toimu müüki. Isegi hommikul üles ärgates ja tööle minnes toimub juba sinu päeva esimene müük- sa müüd endale maha põhjuse selle tegemiseks.

Kõik on müük- seda ütles hr Müük ise, Grant Cardone. Russell Brunson, Clickfunneli looja kogu ettekanne oli täis seda. Jesse Itzler, minu jaoks täielik must hobune ja ometi, päeva kõige tugevam ettekanne: “Ilma arusaamiseta, et sa pead julgema müüki teha ja võtma otsuse saada selles heaks, poleks ma siin.” Tema naine, 5 miljardi äri Spanxi (Sara ise ehitas selle äri) 100% omanik, Sara Blakely: “Kõik on müük. Võtke see endale omaks. Müük ja selle tundmine on minu edu aluseks.” Steve Harvey, legendaarne ja üks kuulsamaid koomikuid USAs: “Kui ma enam nalja teha ei viitsi, või ei taha, või ei saa- siis tegeleksin müügi ja inimeste inspireerimisega.”

Paremad palad igast ettekandest:

GRANT CARDONE: Müügikoolitaja, ettevõtja, kinnisvara magnaat, 14 raamatu, autor. Kinnisvaraportfelli väärtus üle 800 miljoni dollari. Kogu oma edu olemuseks peab müüki ja rasket tööd, tugevat distsipliini ja seadmast pidevalt uusi ülikõrgeid eesmärke. Pärast kolledži lõppu ei saanud Grant kohe müügitööd ja lõpuks onu kutsus enda juurde tööle. Grant: “Ma ei läinud kolledžisse selleks, et müügimeheks hakata. Onu: “Sa ei läinud kolledžisse selleks, et töötuks hakata.”

Granti ettekande sõnum: Hakka mõtlema mitu korda suuremalt kui Sa siiani oled! Ja selle asemel, et kõike kohe välja mõelda ja ette planeerida- lihtsalt võta vastu otsus, et Sa pühendud ja teed selle ära NING HAKKA PIHTA! Oluline on pihta hakata ja saada lihtsalt midagigi kuskilt liikuma. Sellest tekib momentum ja käigupealt saab juba edasi mõelda. Oluline on tegutseda- enamik unistusi ei jõua ellu, sest inimesed üritavad kõike enne valmis mõelda ja selle käigus kas loobuvad või unustavad selle inspiratsiooni, mis idee alguses tekkis.

GRANT CARDONE: Müügikoolitaja, ettevõtja, kinnisvara magnaat, 14 raamatu, autor  Foto: Silver Rooger

Russell Brunson: Clickfunneli looja. Tegemist firmaga, mis aitab ettevõtte juhtidel kolida kogu müügitoru veebi ja muuta see automaatseks, ise tööd tegevaks rahamasinaks. Ettekanne täis lugematuid näiteid kiropraktikutest kuni seebi tegijateni välja, kes aastaid, mõni ka aastakümneid üritanud seda füüsilisel kujul müüa ja pole kunagi oravarattast välja saanud. Olles lõpuks pannud oma äri ka veebi, nn müügitorru, ehk “sales funnelisse”, toimus eksponentsiaalne kasv, toode hakkas end ise müüma ja ettevõtte omanik sai mitu korda väiksema töömahuga kordades paremaid tulemusi.

Russell Brunsoni väga provokatiivne ja intriige pakkuv konverentsi lõpusõnum: “Veebilehed on surnud. See on tulevik, kus võidavad kõik rohkem: õnnelikum klient ja õnnelikum firma omanik.” Ma ei ütleks, et veebilehed on surnud, küll aga on Russelli sõnumis väike iva sees. Clickfunneli loogika ja kliendi teekond otsuseni on oluliselt lihtsam, kui iga firma puhul tema enda tehtud kodulehe struktuuri hakata välja nuputama, selleks, et kuhugi jõuda.

Jesse Itzler: alustas karjääri räppari ja väikeste laste basseini valvuri/hooldajana :D. Seejärel ehitas üles 6 miljardi dollarilise eralennukite äri 0- kapitaliga, mille ostis ära Warren Buffet. Päeva vaieldamatu pomm! Ettekanne oli täis kirge, energiat ja huumorit. Selle mehe elulugu on olnud lihtsalt hämmastav!

“There are millions of people starting the same business. What makes you a special brownie?” - Mis muudab Sind päriselt eriliseks? Miks ma peaksin Sind valima? Õppetund ülikooli professorilt, kui ta kaitses browniede tootmise äriplaani.

“Suurim viga, mida inimene saab teha. Ta ei sea kohe uut eesmärki ja alusta otsast peale eelmise saavutamist. See on ju kõige parem aeg- Sul on just momentum käes ja loomulik liikumine peal, miks Sa nüüd seda ise pidurdama hakkad!?”

“Kõik piirid ja takistused meie elus on meie endi loodud.”

“See, kuidas Sa teed midagi väikest/igapäevast, räägib palju sellest, kuidas Sa teed kõike oma elus!”

Foto: Silver Rooger

Muljed jätkuvad...

Dominate Sales, Silver Rooger

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111