Aira Tammemäe • 7 veebruar 2019

Kas hind on õiglane Indias või Euroopas?

Leidsin ühe õiglase hinna teemalise repliigi, mille postitas lavastaja Tamur Tohver (fotol). Hea mõttekild paneb mõtlema!

Lavastaja Tamur Tohver õiglasest hinnast  Foto: Jaan Kikas

"Kohtusin teatrikunsti ja -hariduse konverentsil hindu tüdrukuga, kes elab ja töötab pea sünnist saadik Londonis. Rääkis, et ei julge üksi Indiasse külla minna, aga kolleegid ei taha kaasa tulla. Ütlevad, et Indias valetavad kõik ja petavad ostudega. Tema tavaliselt vastab sellele: võib olla küll, aga siin ju valetavad ja petavad ka kõik, lihtsalt te olete sellega a priori nõus. Indias antakse sulle vähemalt võimalus vastu vaielda, et mis midagi maksab.

Ja tõsi ta on. Enamasti peale hooaja vahetut lõppu on ka ostjale näha, mis autod-joped-kuused tegelikult maksavad. Kas pole?"

Sama küsimus, kuigi pisut teisest vaatest, tekkis ka minul hiljuti Indoneesias. Õiglase hinna mõiste nihkub paigast, kui käsitsi kootud kangas, mille tegemiseks kulub nädalaid, maksab paarkümmend eurot. Ma tõesti ei tundnud mingit soovi hinda alla kaubelda. Mõtlesin pigem meie ühiskonna probleemidele. Madu õgib oma saba: mida rohkem vajan eluks raha, seda enam küsin lisaväärtuse eest, mida ise tööjõuturul pakun ja seda kallim on toode, mis minu panuse kaudu turule jõuab ja lõpuks seda rohkem on mul vaja eluks raha, et neid tooteid tarbida.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111