Best Sales • 6 märts 2019
Jaga lugu:

Puudulik andmeanalüütika on saamata jäänud kasu

KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juht Tarmo Toiger räägib, mis on õigupoolest andmeanalüütika ja miks sellest viimastel aastatel nii palju räägitakse. Millist kasu võiksid ettevõtted, riigiasutused ja organisatsioonid saada oma andmete nutikast kasutamisest?

Mis on andmeanalüütika?

KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juht Tarmo Toiger  

Andmeanalüütika on sisuliselt andmete parem ja tõhusam kasutamine, rakendades selleks mitmeid analüütilisi mudeleid. Nii ettevõtted kui ka riigiasutused koguvad oma tegevuse käigus suurel hulgal andmeid, kuid nende kasutamine otsustusprotsessides või ärilistel eesmärkidel on kas puudulik või olematu. Andmed on vara ja varaga tuleb osata ümber käia. Andmeanalüütika eesmärk ongi panna kogutud andmed organisatsiooni heaks tööle.

Andmeanalüütikaga justkui tegeletakse, aga see taandatakse enamasti raporteerimise või aruandluse tasemele, liikumata sügavamale – seetõttu pole võimalik saada ka maksimaalset kasu. Andmeanalüütika võrdsustataksegi pelgalt raporteerimise, aruandluse ja visualiseerimisega, kuid analüütika iseenesest on ju andmete ettevalmistamine ja modelleerimine paremate otsuste tegemiseks. Seega oluline osa ahelast on katmata.

Kuidas seda olukorda muuta? Mis peaks esimesed sammud?

Investeeringud on möödapääsmatus. Kui näiteks mitmed rahvusvahelised organisatsioonid hurjutavad Eestit seetõttu, et me ei investeeri piisavalt teadus- ja arendustegevusse, siis tegelikult peegeldub see suhtumine ka meie organisatsioonides, mis pole siiani leidnud võimalust, vajadust või tahet investeerida andmeanalüütikasse. Lõpuks kannatab ju seetõttu otsuste kvaliteet nii riigijuhtimises kui äris.

KPMG aastakonverentsil nippe, kuidas digitaalne innovatsioon enda kasuks pöörata, õigesti muudatusi hallata ning ellu viia.

Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Sama probleem tekib robootika kasutamises ettevõtetes. Robootikalahendused võimaldavad suunata rutiinsemad, lihtsamad ja väiksema lisandväärtusega tööd inimestelt robotitele, vabastades seega tööjõudu, millest meil on parajasti suur puudus. Kuid robootika rakendamine ise eeldabki andmeanalüüsi ning modelleerimist, sest robot pole tänapäeva mõistes mitte humanoid, vaid teinekord lihtsalt koodijupp. Selleks et robot töötaks, on tarvis teada, millist probleemi ta lahendab ning kuidas ta seda tegema peaks – need vastused annabki andmeanalüütika.

Meil on andmete näol palju enam väärtust, kui me ise mõistame, aga nende kasutamiseks tuleb leida õiged inimesed, kes tunnevad ära õiged lahendused.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee