Best Sales • 1 aprill 2019
Jaga lugu:

Kontorisse vihmaussid? Loe, kuidas saad oma töökeskkonna loodussõbralikuks.

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon tunnistas veebruaris 2019 CWT Estonia Tallinna ja Tartu bürood taas Euroopa Rohelise Kontori (EGO) tunnistuse vääriliseks. Kuidas saada roheliseks bürooks?

CWT Estonia rohelise kontori tunnistus  

CWT Estonia alustas rohelise kontori programmi 2009 aastal Soomes tegutseva WWF (World Wide Fund of Nature) fondi tiiva all. Samal aastal väljastas WWF neile esimese rohelise kontori sertifikaadi. CWT oli rohelise büroo mõtteviisi juurutamisel üks esimesi ettevõtteid Eestis. Aastast 2015 on nende Tallinna ja Tartu bürood sertifitseeritud Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni (EKJA) poolt ja omavad Euroopa Rohelise Kontori tunnistust.

Mida tuleb teha, et saada rohelise bürooks? Vastab CWT Estonia personalijuht Kaidi Kuusmann.

Alustame paberist: Aastal 2012 tellisime oma kontoritesse 125 kasti paljunduspaberit. Täna on meie aastane kulu 60 kasti. Muutunud on ka printimisharjumised. Reeglina teeme kahepoolseid, mustvalgeid väljatrükke ja sedagi aina vähenevas mahus.

Taaskasutus: Oleme viimase kümne aasta jooksul kaks korda kolinud. Prügimäele pole sattunud suurt midagi. Kõik meie büroos mittevajalik on leidnud endale uue kodu lasteaedades, teistes asutustes ja muude huviliste juures. Väikese eeltööga on peaaegu igale asjale võimalik leida uus omanik.

Jäätmete sorteerimine on üks keerulisemaid valdkondi tänapäevases kontorihoones, kus pole eraldi pakendikonteinereid ega biojäätmete ladustamise võimalust. Tellisime endale eraldi pakendikonteineri ja probleem sai lahenduse.

Pandipakendeid kogume eraldi, loomulikult korraldame vanapaberivedu ja ohtlike kontorijääkide äraviimist. Kui iga töötaja laua all pole enam suurt prügikasti vaid ainult vanapaberikast, jääb vähemaks ka olmejäätmeid. Või vähemalt kogunevad nad kergemini ühtsesse köögi prügikasti. Ükski meetmetest ei käi kellelgi üle jõu ja peale pakendite sorteerimise, on kõik “rohelised tegevused” vabatahtlikud."

Loodus jõuab ka kontorisse

Meie kontoris on üsna rohkelt rohelust, mis on ilus nii silmale kui kasulik ka tervisele ja büroo mikrokliimale.

Üks eriti „kelmikas“ tulevikusoov on hankida büroosse vihmaussid. Kuna tegu on veidi ekstreemse ettevõtmisega, vajab mõte veel harjumist. Aga ehk ühel päeval teeme mõtte teoks.

Tundub, et ka paljud meie kliendid jagavad meie mõtteviisi. Nii mõnegi rahvusvahelise ettevõtte reisiteenuste hankes on punkt vastutustundliku ettevõtluse rakendamise kohta. Meil on, mida vastata.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee toimetajaTel: +372 502 5548aira@bestsales.ee
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: +372 569 549 79kaspar.kitsing@aripaev.ee
Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: 51 44 884maarit.eerme@aripaev.ee