Best Sales • 24 aprill 2019

30 riiki konteineritäie vahvlite müügiks tuleb olla ise efektiivne

Reigo Rusing Balsnackist jagas Toiduliidu aastakonverentsil oma kogemust, kuidas Eesti krõpsu maailma müüa. 15 kuuga on ettevõtte müünud vähemalt ühe merekonteineri Eestis toodetud kartulivahvleid 30 riiki üle maailma.

Reigo Rusing, Balsnack  Foto: Sven Tupits

„Toidutööstuses on keeruline olla väiksel turul nagu Eesti 100 tootega kasumlik. Seetõttu pidime võtma ette ekspordi,“ ütles Rusing.

„Messil oleme meie lõvid ja kliendid talled – see on meie võimalus,“ ütles ta. Ta tunnustas seda, et riik toetab ettevõtete osalemist välismessidel. „Võiks isegi öelda, et täna paneb EAS meile lusikaga pudru suhu – riigi keskkond on selles mõttes nii hea.“

Tema sõnul on müügimeeste kõrval olulised, ja ettevõttel alati messidel kaasas, kontaktide sisestajad, et oluline info saaks võimalikult kiiresti talletatud ning hiljem müügimeest tema töös aitaks. „Kliendiga kontakti loomiseks kasutame erinevaid võtteid - alates ühispiltidest kuni videoklippideni, millega hiljem end kliendile meelde tuletame.“

„See, et me ei ole jõudnud saadud kontaktidega ühendust võtta on meie müügiosakonnas lubamatu väljend ja tähendab valesti planeeritud tööd,“ toonitas ta järeltöö olulisust peale messe.

„Klienti valides ei tasu end liialt piirata – meie jaoks ei ole oluline tema profiil. Eesmärk on luua ühine emotsioon ja saada ta messil toodet maitsma. Sellega on hea algus tehtud, aga müügitehinguni on siiski veel pikk tee minna. 10 kontaktist 9 ei paku meile lõpuks huvi,“ sõnas Balsnacki juhatuse liige Rusing illustreerimaks, kui palju messidel loodud kontaktidest koostööks vormuvad.

Kartulikrõpsude tootmine Ääsmäel algas 1983. aastal. Täna on Balsnack I. H. ainuke kartulikrõpse tootev ettevõte Eestis.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111