Tulemus = Fookus x Rutiin x Distsipliin.
Kui juht ise soovib organisatsiooni arengus uuele ringile minna võib ta tunda, et ei suuda meeskonda endaga koos liikuma saada, tõdeb Jaano Inno oma arvamusloos.
Organisatsiooni kasvu juures üks väga lihtne valem:
Tulemus=Fookus x Rutiin x Distsipliin
Pikemalt lahti kirjutades:
Visioon
Missioon, miks meid organisatsioonina maailmale üldse vaja on
Väärtused, millest me lähtume, et suuta ise organisatsioonis koos toimida ning klientide ja ühiskonna jaoks vastuvõetavad olla.
Suur eesmärk, mida soovime saavutada pikema ja järjepideva tegevusega, nt 10 aasta jooksul.
Strateegia, kuidas me selle saavutame. Strateegia tagabki fookuse, sest minu jaoks parim strateegia määratlus on see, et strateegia on selge otsus, mida me ei tee!
Joondamine
Sellest üksi, et eesmärk ja strateegia paigas on, ei piisa. Üks keerukamaid juhtimise ülesandeid on ju tegelikult nn lokaliseerimine. Kuidas kogu organisatsiooni pikaajaline plaan tükeldada iga töötaja jaoks sobilikeks ampsudeks. Mida mina konkreetselt sel nädalal pean ära tegema, et kogu organisatsioon 10 aasta pärast Marsil maanduks?
Juhtimissüsteem peab tagama selle, et organisatsioonis oleks vajalikud seosed (aga mitte organisatsiooni koormav ja ahistav bürokraatia) ja organisatsioon püsiks samas rütmis, sünkroonis – toimivad head rutiinid. Organisatsioonis on terve joondatus.
Elluviimine
Kui eelnev on tehtud, siis tähendab elluviimine distsipliini. Tahtejõudu, et mugavustsooni mitte tagasi langeda. Et minna trenni iga ilmaga ja säilitada avatud uudishimu, et märgata muutuseid ja leida uusi võimalusi.
Aidates organisatsioonidel vajalikke muudatusi rakendada näeme, et inimesed võivad ratsionaalselt isegi võrdlemisi kiiresti aru saada, milliseid muutuseid organisatsiooni toimimises ja enda käitumises vaja teha oleks, et firma senisest paremini areneks. Aga seda ratsionaalset poolt juhivad/mõjutavad meie emotsioonid ja alateadvus – see on jäämäe veealaune osa, mis on nähtavast (ratsionaalsest) palju suurem, raskemini ligipääsetav ning palju aeglasemini pööratav. Ja siin tekivadki muutuste takistued.
Mistahes muutuse juhtimine on tegelikult inimeste juhtimine, kus tuleb meeles pidada, et muudatust tajutakse erinevalt:
Eestvedajatele: ootuspärane, aeglane, õiges tempos, lahendus, vastuvõetud otsus
Teistele: ootamatu, äkiline, liiga kiires tempos, probleem, kaela sadanud kohustus
Nii võibki juhtuda, et kui juht ise soovib organisatsiooni arengus uuele ringile minna võib ta tunda, et ei suuda meeskonda endaga koos liikuma saada.
Loe Jaano Inno blogilugusid SIIN
Bestsales.ee toetajad: