Eestlaste juhtimisel sõidab USAsse raamatuid müüma ligi 670 tudengit

Juba vähem kui kahe nädala pärast stardib USA poole Eestist rekordilised 375 Southwestern Advantage programmis osalevat Eesti tudengit, kellega liitub lähiriikidest veel ligi 300 eestlaste poolt juhendatavat tudengit.

Esimest korda ukselt uksele hariduslikke raamatuid müüma ning õpinguteks raha koguma asub Eestist kokku 205 tudengit, 170 tudengit sõidab Ameerika Ühendriikidesse juba teist või enamatki korda.

„Tudengite hulk on iga suvi üha tõusmas. Möödunud aastaga võrreldes on Eesti inimeste arv kasvanud näiteks 30 inimese võrra ning meie poolt juhendatud teiste riikide tudengite arv on paisunud samuti 30 inimesega,“ rõõmustas Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk.

Eestlaste juhendamisel sõidavad müügitööd tegema tudengid Lätist, Leedust, Poolast, Gruusiast ja Slovakkiast. „Seni on aga siiski just Eesti tudengid olnud kõige arvukamad ja edukamad ning järjest mitmel aastal koju toonud ka auhinnad parimate tulemuste eest,“ märkis Kukk.

Sellel suvel tegutsevad eestlased kokku 23 osariigis Alaskalt kuni Texase ja Californiani välja. Lisaks on mõned tudengid raamatuid müümas ka Kanadas.

Tudengid stardivad USA poole teele järgmisel nädalal, et kohe juuni alguses koguneda ettevõtte peakontorisse Nashville’is, kus toimub mitu päeva kestev viimane suur koolitus. Seejärel jagunevad müüjad gruppidesse ja liiguvad laiali erinevatesse osariikidesse.

„Loodame, et meie tublid tudengid löövad tänavu taas rekordeid ja usun, et kindlasti ületatakse näiteks eelmise aasta parim müügitulemus, kui meie üks tudeng suutis suvega teenida puhaskasumit ligi 80 000 dollarit,“ lisas Kukk. „Kindlasti oli meile ka heaks harjutuseks just toimunud Kevadkoputuse kampaania, mille raames kogusid tudengid SOS Lastekülale kokku rekordilised 69 000 eurot.“

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage'i suvetööl 2001. aastal. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud ligi 2500 Eesti tudengit. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt uksele haridusraamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111