Best Sales • 31 juuli 2019

Toodangu müük ekspordiks vähenes 2% ja müük koduturule 7%. Vaata sektorite kaupa!

Töötlevas tööstuses toodeti juunis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 2% rohkem, aga enam kui pooled selle tööstusharu tegevusaladest jäid alla aastatagustele mahtudele.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenes mööbli ja metalltoodete tootmine. Foto on illustratiivne.  

Suurenes toiduainete, arvutite ja elektroonikaseadmete ning ehitusmaterjalide tootmine, vähenes puidu töötlemine ning metalltoodete ja mööbli tootmine.

Välisturule müüdi juunis 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmete alusel vähenes võrreldes 2018. aasta juuniga toodangu müük ekspordiks 2% ja müük koduturule 7%.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti 2019. aasta juunis võrreldes maiga tööstuses 6% vähem, töötlevas tööstuses oli vähenemine 4%.

4%-line langus tööstuses on tingitud energeetikas ja mäetööstuses juba mõnda aega täheldatavast langustrendist. Juunis kahanes märkimisväärselt energeetika toodang. Mäetööstusest moodustas osatähtsuselt 49% põlevkivi kaevandamine, mille langus on otseselt seotud elektrienergia tootmisega.

Allikas: Statistikaamet  

Statistika alus on küsimustik „Tööstus“, mille esitamise tähtaeg oli 17. juuli 2019 ja küsimustik „Energia tootmine, müük ja kütuse tarbimine“, mille esitamise tähtaeg oli 11. juuli 2019. Statistikaamet avaldas kuu kokkuvõtte kümne tööpäevaga. Statistikatöö „Tööstustoodangu indeks“ avaliku huvi peamine esindaja on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel statistikaamet selle statistikatöö tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111