Best Sales • 8 august 2019

Vaata, milline on kindlustusturu jaotus ja palju maksti dividende

Statistikaameti andmetel maksti möödunud aastal Eestis tegutsevatele kindlustusseltsidele kindlustusmakseid enam kui 550 miljonit eurot. Kahjusid maksti välja sellest umbes poole ulatuses.

Kindlustusseltsid kirjutasid majandusaasta aruandes, et käive ja kasum kasvasid eelkõige tänu inimeste sissetulekute kasvule. Kahjumisse jäi vaid mõni üksik selts ja tavaliselt olid siis põhjuseks erakorralised asjaolud.

Eesti kindlustusseltside liidu juht Mart Jesse  

Eesti kindlustusseltside liidu juht Mart Jesse nentis, et konkurents on turul kasvust hoolimata karm ning on valdkondi, kus kasvada on raske. „Näiteks kodukindlustus on jõudnud seisu, kus täiendavat kasvu on keeruline saavutada. Kindlustatud on pea 80% eramajadest ja pooled Eesti korteritest,“ ütles ta.

Kahjukindlustuse poolel on väga tihe konkurents tema sõnul kaasa toonud olukorra, kus neli suuremat kindlustusandjat - IF, Swedbank, ERGO ja PZU - on pea võrdse turuosaga, mahtudes kõik 15-18% sisse.

Eelmisel aastal sisenes uue tegijana Eesti turule Telia seadmekindlustus ja Seesam Kindlustuse ostis ära Vienna Insurance Group, nimetas Jesse olulisemad muudatused turul.

Vaata kindlustusseltside kaupa tulusid kindlustusmaksetelt, väljamaksud hüvitisi ja dividenditulu SIIT

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111