Best Sales • 16 august 2019

Tele2 hakkab pakkuma pilveteenust ning konkureerima Google Drive’i ja iCloud’iga

Mobiilioperaator Tele2 pakub alates tänasest nutiseadmetes olevate piltide ja videote andmepilve varundamise teenust. Ettevõte astub sellega konkurentsi maailma suurimate pilveteenustega, pakkudes kahe euro eest kuus täiesti piiramatut mahtu.

Tele2 turundusdirektor Ines Estrin: Praegu pole Eestis ühtegi mõistliku hinna ja piiramatu mahuga pilveteenust.  

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul on oluliste piltide ja videote varundamine telefoniomanikule üks vajalikumaid teenuseid ning nõudlus selle järgi kasvab pidevalt.

“Olulisi sündmuseid ja emotsioone jäädvustades - ka siis kui seda teha ülimalt säästlikult - jääb varem või hiljem ainult telefoni mälumahust väheks. Lahenduseks ongi turvaline pilveteenus, kuhu mahub kõik ning kust ei lähe miskit kaduma – ka siis, kui telefon katki läheb või ära kaob,” rääkis Estrin.

“Praegu pole Eestis ühtegi mõistliku hinna ja piiramatu mahuga pilveteenust. Tavaliselt sõltub pilveteenuse maksumus seal hoitavate failide kogumahust. Keskmiselt maksab seega näiteks iCloudis, Dropboxis või Google Drive’is suurema andmemahu hoiustamine 10-20 eurot kuus, mis võib ulatuda samas ka 300 euroni. Tele2 vahendatav pilveteenus maksab kuus kaks eurot ilma igasuguse mahupiiranguta ning peaks vähemalt Eestis maailma suurtele küll konkurentsi pakkuma,” ütles Estrin ja lisas, et kahe euro eest saab pilvemahtu lisaks ka perega jagada. Samuti saab tootega riskivabalt tutvuda 60 päeva kestva tasuta prooviperioodi jooksul.

Piiramatusse pilve, millele pääseb ligi nii iOSi ja Androidi mobiilirakenduse kui ka veebibrauseri kaudu, saab automaatselt üles laadida ja seal talletada pildi- ja videomaterjale. Kui teenus lõpetada, säilivad andmed pilves veel kuus kuud.

“Kuigi Tele2 poolt pakutav pilveteenus on piiramatu mahuga, kutsume siiski kõiki kliente üles mõtlema ka enda digitaalse keskkonnajälje peale ning jäädvustama enda ümber toimuvat mõistlikult,” pani Estrin südamele.

Tele2 vahendatava piiramatu pilve teenust pakub Rootsi ettevõte Kiliaro. Tele2 kliendid saavad pilveteenuse siduda enda mobiiliarvega.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111