Best Sales • 4 september 2019

Lugu psühhoterroristist müügimehest

Endine Oracle Baltikumi juht Olle Tischler räägib oma kogemustest, mida teha tippmüüjaga, kes ei allu mingitele reeglitele ega lase ka teistel rahulikult tööd teha.

Olle Tischler: „Mädapaise tuleb välja lõigata!“ Foto: Scanpix/Postimees/Peeter Langovits  

Mida teha sellises olukorras kui tippmüüja staaritseb, ei allu reeglitele ja ei täida korraldusi. Aga müügitulemused on samas suurepärased.

Alguses proovid kõikvõimalikke asju: räägid temaga ja üritad aru saada, et mida ta tegelikult tahab ning mis teda häirib. Inimene oma loomu poolest ei ole destruktiivne. Mõni räägib, mõni ei räägi. Mõni võib teha näo, et räägib, aga tegelikkuses ta ei võta abi vastu.

Mul oli Leedus selline müügimees, kes tegi poole ettevõtte käibest. Aga ta ei allunud mingitele reeglitele.

Põhiline, mida selles olukorras teha saab, on probleemse inimese eraldamine ja talle oma ruumi tegemine. Talle tuleb teha omad mängureeglid, oma ruum, kus ta toimetab ja kus ta teisi ei sega. See on ainuke asi, mis töötab.

See konkreetne inimene oli osav psühhoterrorist. Me korduvalt karjusime üksteise peale, kuid pärast tuli ta minu juurde ja ütles, et “sina oled mees, ütlesid välja, mis sa arvad ja ei ussita selja taga nagu need ülejäänud leedulased”. Selle alusel saime asja töös hoitud, meie vahel oli asi selge. Leppisime kokku, et mina loon talle eritingimused ja ei nõua igasugu aruandlust ja koosolekutel käimist, ja tema garanteerib kindlad tulemused. See oli selline meeste jutt, et nii teeme. Ja see pidas.

Olle Tischler oponeerib 20. septembril Müügijuhtimise aastakonverentsil Indrek Rahi töötoas teemal "Kuidas panna oma müügitiimis õiged inimesed õigetele kohtadele?"

Vaata konverentsi programmi ja osta soodne veebipilet SIIN

Mida ülejäänud organisatsioon selle peale arvas, et ühele inimesele tehti erandeid?

Ega nad midagi head ei arvanud, aga vähemalt said rahu. Ta ju käis kontoris ja provotseeris, intrigeeris teisi. Teised tahtsid rahulikult tööd teha. Teistele selgekstegemine oli uskumatult raske. Kui selle töötajaga hakkamasaamine oli raske, siis teistele selgekstegemine oli veelgi raskem.

Aga lõpuks tuleb organisatsiooni mürgitaja välja lõigata. Ma ootasin ära hetke, millal suuremad diilid saavad tehtud ja millal ma saan ta vallandada.

Mul aga kulus kolm head aastat selle peale.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111