27 september 2019

Miks ma töö juures vihastan?

Veiko Valkiaineni intervjuu Google’is sündinud emotsionaalse intelligentsuse programmi SIY juhendaja Marko Lepikuga avab põhjused, miks me reageerime mingitele asjadele emotsionaalselt ebatervelt.

EQversity.com koolitaja ja coach, SIY Certified Teacher Marko Lepik (vasakul). Intervjueerib juhtimisblogi vedaja Veiko Valkiainen  

"Keskmine inimene ei pane suures osas oma ajast tähele, millega ta vaimselt tegeleb ja kus tema tähelepanu tegelikult on," kirjeldab Marko Lepik. Harvardi Ülikooli uurijad Killingsworth ja Gilbert leidsid, et vähemalt pool ajast uitab tavainimese tähelepanu täiesti suvaliselt. "Me võime arvata, et meil on oma tähelepanu üle kontroll, aga tegelikult see kõikide nende väliste stiimulite juures meil puudub. Hea uudis aga on see, et seda on võimalik õppida," jätkab Lepik. Tema sõnul on võimalik treenida, kus tähelepanu hetkel on, kuidas see hajub, miks näiteks mingitesse vaimsetesse protsessidesse kinni jääb ja miks inimene selle kõige tulemusena reageerib mingitele asjadele emotsionaalselt ebatervelt. "Näiteks, miks ma töö juures vihastan, miks mul stress tekib või miks ma läbi põlen. Üldiselt toimuvad need asjad meiega autopiloodil ehk meie teadliku kontrolli alt väljas," selgitab Lepik.

EQversity.com koolitaja ja coach, SIY Certified Teacher Marko Lepik esineb 5. detsembril konverentsil "Mindfulness 2020" ja viib läbi praktikumi juhtidele. Vaata konverentsi programmi SIIN ja pane ennast kirja.

Marko Lepik töötab emotsionaalse intelligentsuse ja liidrioskuste arendamise programmiga ‘Search Inside Yourself’, mis loodi Silicon Valley's koostöös juhtivate neuroteadlaste, äriekspertide ja psühholoogidega. See on Google’i populaarseim sisekoolitus, mis pakub hoolikas ja kaasahaaravas vahekorras teaduslikku teooriat ja praktilisi harjutusi tähelepanu treenimiseks ja emotsioonide regulatsiooniks.

Kuulake Veiko Valkiaineni intervjuud Marko Lepikuga:

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111