Riina Jussila • 5 november 2019

Robin Sharma: ohverdame tervise, et saada jõukamaks, ja hiljem kulutame raha ravimisele

“Kui oleme noored, ohverdame tervise selleks, et saada jõukamaks. Vanemaks saades kulutame raha enese ravimisele ja oleme valmis andma ära ükskõik, et kas või ühe päeva terve olla saaks,” räägib Robin Sharma, JCI ülemaailmse konverentsi raames Eestis viibiv maailmatuntud innovatsioonikõneleja, kelle juhtimismeetodeid kasutavad muuhulgas NASA, Nike ja Microsoft.

Robin Sharmat kuulas täna Saku Suurhallis 6000 inimest. Foto: Edu Akadeemia  

Sharma sõnul ei ole elus ja edus tegelikult tähtis see, kui palju raha kontol on, vaid kui paljusid inimesi sa oma tegemistega puudutasid. “Oma füüsilist vormi peab hoidma, kuid tihtipeale me ei tee seda. Füüsiline vorm tagab ka vaimse soorituse,” sõnab ta.

Sharma sõnul otsivad inimesed õnne valest kohast – tahetakse olla edukamad, ilusamad, jõukamad. Elu lõpusirgele jõudes loeb aga tegelikult hoopis see, kes sinust inimesena tuli, kui paljusid inimesi sa puudutasid. “Küsime endalt varem – kas me oskame ära kasutada oma loomingulisust ja teen kõik selleks, et mu soovid realiseeruks? Kas me kasutame elult saadud lööke selleks, et tugevamaks muutuda või teeme endast ohvri ja jääme sellesse kinni? Mõtleme sellele täna!” ütles Robin.

Sharma sõnul võiks inimene elada nii, et kui tema sündides maailm naeris ja ilmale tulnud laps nuttis, siis lahkudes oleks vastupidi – maailm nutab ning lahkuja võib naeratada.

Sel nädalal, 4.–8. novembrini Tallinnas peetav JCI maailmakongress toob Eestisse mitu üle ilma tuntud koolitajat. Tänane konverentsipäev Better You on pühendatud enesearengule ja motivatsioonile ning Saku Suurhallis on kohal 6000 külastajat, neist ligikaudu pooled JCI delegaadid.

Eilsel pressiüritusel rääkis motivatsioonipäeva peakorraldaja Roland Tokko, et peaesineja Robin Sharma Eestisse saamine sai võimalikuks tänu mitme asjaolu kokkulangemisele ja muidugi järjepidevale tööle. “Robin Sharma andis hiljaaegu välja uue raamatu “Kella viie klubi”, mis avas võimaluse, et ta liigub rohkem mööda maailma ringi. Me saime teada, et ka Eesti oli tegelikult tal silmapiiril. Kuna Edu Akadeemia korraldab talle esinemise lisaks Lätis ja Leedus, siis saime sellisel tasemel esinejat endale lubada. Kui lõpuks piletid avalikult müüki panime, osteti kahe nädalaga üle kahe tuhande pileti, mis ei ole väga tavaline Eestis ja näitab Sharma populaarsust siin,” rääkis Roland Tokko.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111