Best Sales • 6 november 2019

Mida tööandja minu heaks teha saab? Vaata, milliseid hüvesid pakutakse

Oktoobri lõpus viis CV-Online Estonia läbi uuringu inimeste vaimse tervise kohta tööl, et selgitada, milline on olnud aasta alguses vastu võetud uue töötervishoiu ja tööohutuse seaduse mõju. Seaduses on öeldud, et tööandja kohustub kaitsma oma töötajaid stressi eest.

15% ettevõtetest pakub oma töötajatele kontoris värskeid puuvilju või muid suupisteid. Foto: shutterstock.com  

Küsitluses osales ühtekokku pea 500 inimest ja tulemustest selgus, et positiivsemalt hinnatakse organisatsiooni üldist pilti (üldine kultuur, inimeste vaimne ja füüsiline tervis), kus keskmiselt pooled hindavad olukord heaks või väga heaks. Negatiivsemad ollakse aga oma enesetunde ja juhtimiskultuuri hindamisel. Näiteks kaks inimest kümnest pelgab, et tööandja võib temaga töösuhte lõpetada ootamatult, kasvõi samal päeval ning sama suur hulk inimesi tajub oma töökeskkonda ebasõbraliku ja vaenulikuna ning eelistab pigem töötada üksi.

Allikas: CV-Online Estonia uuring  

Olgugi, et 64% inimestest usuvad, et juht töötab sama kõvasti kui kogu ülejäänud meeskond ja 46% tajub tööandja tuge, on ¼ vastanutest rahulolematu juhtimiskvaliteediga ja 1/3 usub, et juht ei tegele koheselt ettevõtte töötajatega, kes ei tee oma tööd professionaalselt.

Vaimse tervise probleemidega on kimpus suur hulk inimesi. Uuringust selgus, vaimse tervise häire on diagnoositud 14% vastanutest ja neid inimesi, kes kannatavad diagnoosimata vaimse tervise häire all on tõenäoliselt rohkem, sest kõikidest vastanutest 39% teatas, et on oma vaimse tervise probleemidest tööandjaga rääkinud. Stressist tingitud ebatervislike eluviiside all (joomine, nutmine, emotsionaalsed väljaelamised) all kannatab alati või tihti 18% vastanutest.

“Uuring kinnitas mitme küsimuse läbi, et meie hulgas on pea veerand neid, kes kannatavad tugeva tööstressi käes ja vajavad meie kõigi tuge. Oluline on hea kolleegina aidata seda märgata ja adresseerida. Sageli ei julge inimesed ise oma olukorrast kõneleda või julgetakse kõneleda, kuid ei võeta midagi ette. Soovitan ettevõtetel kaaluda meeskonna tervist käsitleva töögrupi kokkupanekut, kus ühiselt arutatakse, kuidas luua inimest toetav töökeskkond," andis omapoolse soovituse uuringut läbi viinud CV-Online turundusjuht Maris Viires.

Olgugi, et 67% vastanutest saavad puhkuse ajal rahulikult puhata ja ei tegele tööasjadega, on siiski 20% inimest puhkuse ajal töölainel. 14% ütles suisa, et nad pelgavad puhkusele minekut, sest pelgavad töö kaotust või on tunne, et kõik kukub ilma nendeta kokku.

Olgugi, et inimestes valmistavad paljud asjaolud tööl rahulolematust, on siiski ainult 18% neid, kes räägivad oma ettevõttest (sealhulgas ülemusest ja töökaaslastest) negatiivselt oma perekonnale ja sõpradele. Vastajatest 64% ütles, et ei räägi mitte kunagi või räägivad harva negatiivselt. Samas selgus ka uuringust, et 31% inimestest mõtlevad kogu aeg või tihti uue töökoha leidmise peale.

“Kindlasti tasub meil rõõmustada, et väga hea vaimne ja füüsiline tervis on meil 15% töötajatest, kuid pea sama palju on neid inimesi, kes on kriitilises olukorras ning kelle olek kindlasti mõjutab negatiivselt ka teiste inimeste enesetunnet ja sooritust ettevõttes, mis omakorda mõjutab negatiivselt organisatsiooni äritulemusi. Tasub ehk mõelda, kui palju paraneks olukord, kui me teadlikult investeeriksime raha ja aega antud probleemi lahendamisse,” kommenteeris tulemusi CV-Online turundusjuht Maris Viires.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111