Tarmo Tamm • 7 november 2019

8 omadust ja 4 oskust, mida müügijuht vajab

Sellit´i juhi Tarmo Tamme sõnul nõuab müügijuhi töö huvitavat läbilõiget eri oskustest ja annetest, millest Forbese andmetel on olulisemad just need.

Foto: shutterstock  

Forbese ettevõtlusarenduse nõukogu (ainult kutsutud liikmetega organisatsioon müügi- ja äriarendusvaldkonna tippjuhtidele) andmetel iseloomustavad kõiki edukaid ärijuhte alljärgnevad kaheksa tähtsat omadust:

- tõsimeelsus;

- empaatia;

- prognoosimisvõime;

- aktiivse kuulamise oskus;

- emotsionaalne intelligentsus;

- võime esitada väljakutseid ja innustada arenema;

- kohanemisvõime ning

- suurepärane arusaam oma tiimi põhitööst.

Need omadused võimaldavad Forbese andmetel juhil saavutada palju lihtsamini edu. Forbese hinnangul on tõsimeelsus ehk väärikus ja tõsidus iga juhi (mitte ainult müügijuhi) kõige tähtsam omadus.

Neli vajalikku oskust

Ametialaste väljavaadete teatmik vaatleb ka pädevusi, mida tööandja müügijuhti valides ootab. Sinna listi kuuluvad nelja sorti oskused.

Analüüsioskus. Müügijuht peab välja töötama tulemusliku müügistrateegia, kogudes ja tõlgendades keerukaid andmeid. Olenevalt ametikoha valdkonnast on andmed, mida müügijuht töötleb, erinevad ja nende andmete täpne kasutus varieerub. Kuid analüüsioskus, mida nende andmete kasutamiseks ja mõistmiseks vajatakse, on sama.

Suhtlusoskus. Müügijuht tegutseb tiimi tüüri juures ning suhtleb olemasolevate ja potentsiaalsete klientidega, seega peab ta oskama ennast selgelt väljendada.

Klienditeenindusoskus. Müügijuhil tuleb koolitada ja juhendada oma otseseid alluvaid selles, kuidas kliente nende vajaduste järgi teenindada. Selleks peavad müügijuhil endal olema klienditeeninduses tipposkused, mida ta on arendanud ja järele proovinud.

Juhtimisoskus. Edukas müügijuht innustab ja motiveerib oma tiimi liikmeid täitma müügieesmärke, ühtlasi hindab ta õigesti nii potentsiaalsete kui ka olemasolevate töötajate võimeid ja tulemuslikkust. Selleks on tarvis täiuslikku juhtimisoskust.

Müügijuhi ametikirjeldus on määratu ning see töö nõuab huvitavat läbilõiget eri oskustest ja annetest. Parimad müügijuhid saavad siiski aru, et need omadused viivad neid ainult teatud maani, kui neid ei toeta kvalifitseeritud, toimekas ja hästi juhitud personal.

Loe USA müügijuhtide tööpäeva kirjeldusi, näiteid palgatasemest ja sellele ametikohale esitatud nõudmistest pikemalt Selliti´i blogist SIIN

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111