Best Sales • 27 november 2019

Coop Panga tütarettevõte alustab kindlustuse vahendamisega

Coop Pank asutas tänavu augustikuus tütarfirma Coop Kindlustusmaakler AS, mille kaudu hakatakse klientidele pakkuma kindlustustooteid.

Coop Panga juht Margus Rink: Soovime pakkuda oma klientidele autoliisingu, kodulaenu või krediitkaardi juurde vajalikku riskikaitset.  

Esmaspäeval Finantsinspektsioonilt kindlustusvahendajate nimekirja kandmise otsuse saanud Coop Kindlustusmaakler AS hakkab vahendama enimlevinud varakindlustustooteid nagu liiklus-, kasko-, kodu- ja reisikindlustus.

Coop Kindlustusmaakler AS-il on plaanis hakata tegema koostööd suurema osa Eestis tegutsevate kohalike ja rahvusvaheliste kindlusseltsidega, näiteks on peetud läbirääkimisi Salva, Seesami, BTA, PZU, Ergo, Compensa ja Gjensidigega.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink lisas, et Coop Pangal ei ole plaanis ise siseneda elu- või varakindlustuse ärisse ning kindlustusmaakleri asutamine on kooskõlas panga strateegiaga pakkuda erinevatele koostööpartneritele platvormi Coop Panga grupi klientidele pangandusega lähedalt seotud teenuste pakkumiseks. „Soovime pakkuda oma klientidele autoliisingu, kodulaenu või krediitkaardi juurde vajalikku riskikaitset,“ rääkis Rink.

Coop Kindlustusmaakleri juhatajana asus tööle pikaajalise kindlustuse ja panganduse valdkonnas töötamise kogemusega Raivo Piibor, kes on juhtinud aastatel 2005-2019 sarnaseid kindlustusmaaklerfirmasid ka teistest universaalpankades. „Esmajärjekorras plaanime alustada tegevust Coop Liisingu klientidele liiklus- ja kaskokindlustuse pakkumisega, hiljem on plaanis tooteportfelli lisada ka reisikindlustuse ja kodukindlustuse vahendus,“ täpsustas Piibor.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Coop Pangal on üle Eesti 15 pangakontorit ja 28 pangapunkti. Panga igapäevapanganduse kliendiarv ulatus oktoobri lõpuks 58 300-ni. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks aktsionäriks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust ja millel on ligikaudu 600 000 püsiklienti.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111