Best Sales • 29 november 2019

Gustavo Bianco Pipedrive’st: Enam pole müügiinimese roll müüa

Vaadates tagasi 2019. aastale müügivaldkonnas, on müügijuhtimise tarkvara arendava ettevõtte Pipedrive kliendiedu juhi Gustavo Bianco sõnul üheks olulisemaks märksõnaks müügiinimese rolli muutumine.

Foto: Helis Härmasalu  

Kliendid on senisest informeeritumad ning ootavad müügiinimestelt pigem kasulikke nõuandeid ning abi valikute tegemisel, mitte enam otsest müüki, kinnitab Bianco. “Näeme aina rohkem seda, et potentsiaalsed kliendid jõuavad müügiinimese juurde siis, kui nad on oma kodutöö juba ära teinud ja on detailsusteni kursis toote või teenuse ning selle konkurentide plusside ja miinustega,” sõnas Bianco. “Väga sageli on kliendil ostuotsus juba tehtud ning müügiinimese ülesandeks on kliendi vajadustest lähtuvalt soovitada parimat lahendust,” lisas ta.

Kui veel mõned aastad tagasi oli potentsiaalse kliendi jaoks peamiseks infoallikaks müügiinimene, siis nüüd loetakse enne ostu sooritamist netiavarustes teiste klientide arvamusi ja hinnanguid ning vaadatakse Youtube’ist konkureerivate toodetega tehtud võrdlusi ja analüüse. „Läbipaistev arvustuste andmise ja lugemise võimalus annab küll potentsiaalsetele klientidele julguse teha riskantsemaid oste, kuid võib müügiinimesele tekitada lisapingeid, kuna iga tehtud viga või toote kitsaskoht võib jõuda kiiresti tuhandete inimesteni,“ sõnas Bianco.

Gustavo Bianco on müügivaldkonnas tegutsenud üle 17 aasta, mil ta on peamiselt vastutanud müügi eest rahvusvahelistes ravimifirmades. Neli aastat tagasi Eestisse kolides sai temast Pipedrive’i esimene müügiinimene. Täna juhib Bianco Pipedrive’i kliendiedu ja -kogemuse valdkonda ettevõtte kaheksas kontoris Euroopas ja USAs.

Pipedrive on 2010. aastal Eestis asutatud ettevõte, mis pakub müügijuhtimistarkvara kasvavatele müügitiimidele. Täna kasutab Pipedrive’i müügitööriistu ligikaudu 90 000 klienti rohkem kui 150 riigis.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111