bestsales .ee • 7 veebruar 2020

Eesti ülikoolide tudengid on müügis osavaimad

USA’s Nashville’is kogunesid tuhanded tudengid üle maailma, et võtta kokku möödunud aasta osavaimate tudengitest müügimeeste tulemused. Kolmikvõidu tõid koju TalTech, Tartu Ülikool ja EBS ning 25 parima ülikooli seas leidus kokku seitse Eesti kõrgkooli.

„TalTechi tudengid suutsid kõigest ühe suvega USAs raamatuid müües teha ligi miljoni dollari suuruse käibe. Ma usun, et peagi saab isegi see miljoni piir ületatud,“ rõõmustas Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk. TalTechist oli möödunud suvel USA’s müügitööd tegemas kokku 119 tudengit, kelle müügikäive oli täpsemalt 907 673 dollarit.

„Konkurentsis oli kokku 247 erinevat ülikooli üle maailma ja on märkimisväärne, et parima 25 seas leidub lausa seitse Eesti kõrgkooli,“ märkis Kukk. „Kokku oli eestlasi USA’s sellel suvel 374 ning nendest 173 olid esmakordsed programmis osalejad. Parima 100 müügitulemusega tudengi seas oli lausa 33 eestlast.“

Parima isikliku müügi tegi samuti TalTechist pärit Gerda Rand, kes suutis kokku teenida kasumit üle 65 000 dollari. Rand osales programmis juba üheksandat aastat järjest ning tema sõnul on eduka tulemuse taga kindlasti peamiselt just väga head mentorid ning motiveerivad kolleegid. „Olen tulemuse üle väga õnnelik ja eriti suur on rõõm näha, et programmis on just nii palju edukaid eestlasi,“ lausus Rand.

Esimest suve müügitööl olnud tudengitest osutus parimaks eestlaseks Kai-Brith Kalda, kes tegi kogu ettevõtte esimese aasta osalejate seas kuuenda tulemuse kasumiga 16 700 dollarit. Programmi paremuselt teise müügimeeskonna tiitli haaras samuti eestlane Taavi Arula.

Erki Kukk lisas, et Nashville’is toimunud suurüritusel jagati edukamatele müüjale välja ka ettevõtte aktsiaid. Eestlastest omab nüüd korporatsiooni aktsiaid kokku juba 41 inimest, mis tähendab, et meie inimeste osalus üle 200 miljoni dollari käibega Southwestern Advantage ettevõttest on juba ligi 4%,“ märkis Kukk. „See on päris märkimisväärne vara, sest Southwestern koosneb praeguseks juba 18-st tütarfirmast. Ettevõtet omavadki ainult inimesed, kes seal ise ka samal ajal töötavad.“

Möödunud suvel tegutsesid eestlased kokku 23 osariigis Alaskalt kuni Texase ja Californiani välja ning eestlaste juhendamisel käisid müügitööd tegemas ka tudengid Lätist, Leedust, Poolast, Gruusiast ja Slovakkiast. Suve jooksul koputasid Eesti tudengid kokku ligikaudu 2 miljoni ameeriklase kodu uksele ning tutvustati müügitöö käigus Eestit ca. 200 000 kohalikule perele.

Peale müügitöö said tudengid vabadel nädalavahetustel ka ringi reisida ja kohalike vaatamisväärsustega tutvuda. „Üks populaarseimad tegevusi on enamasti olnud erinevate vee- ja lõbustusparkide külastamine, aga loomulikult ka kõik muud kohalikud vaatamisväärsused ning rahvusvaheliselt tuntud kohad nagu Niagara juga, Grand Canyon ja Yellowstone,“ märkis Kukk.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage suvetööl 2001. aastal. Nüüdseks on programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud ligi 3000 Eesti tudengit.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111