bestsales .ee • 20 veebruar 2020

Saku Õlletehase eksport kasvas piirikaubanduse vähenemise kiuste

Saku Õlletehase eksport kasvas 2019. aastal 1% võrra, kuigi Lätti müüdava kauba kogus vähenes Eesti alkoholiaktsiisi langetamise mõjude tõttu 20% võrra. Tehase tootmismaht püsis 2019. aastal stabiilne, ulatudes 99 miljoni liitrini.

Foto: Arno Mikkor

Saku Õlletehase müügikasv oli eelmisel aastal 6,8%, kokku 65,9 miljonit eurot. Kogueksport kasvas 1% võrra, samas kui suurim eksporditurg Läti vähenes kokku 20%, sealhulgas eriti tugevalt ehk 40% teisel poolaastal.

“Eelmine aasta tõi piirikaubanduses murrangu, kui eksport Lätti järk-järgult vähenema hakkas. Siiski käib suur hulk eestlasi lõunapiiril oste sooritamas, mis tähendab, et endiselt jõuab arvestatav kogus Saku tooteid Lätti,” selgitas Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. “Teisel poolaastal oli müügitulemustes tunda Soome turistide kasvu.”

Suurimad eksporditurud on tänavu 200. sünnipäeva tähistava Saku jaoks lisaks Lätile Soome, Norra ja Rootsi. Uutest turgudest lisandusid eelmisel aastal Küpros ja Slovakkia. Kokku ekspordib Saku Õlletehas toodangut 25 riiki.

Enim mõjutasid Saku eelmise aasta majandustulemusi lisaks ekspordile tehtud investeeringud, millest suurim oli uuele standardpudelile üleminek. Kuluefektiivsema pudeli turule toomisesse panustati kokku kaks miljonit eurot.

“Uus pudeli lansseerimisega saavutame pikas perspektiivis märgatava kokkuhoiu, kuna pudel on odavam ja kergem, mis tähendab tulevikus väiksemaid kulusid nii transpordil kui ka käitlemisel,” sõnas Härms.

Lisaks investeeris ettevõte tootmise efektiivistamisse ning energiasäästu.

“Lähtume väga tugevalt globaalsetest kestliku arengu eesmärkidest edendada säästvaid tootmisharjumusi, siduda süsinikku, vähendada CO2 emissiooni ning kasutada tootmiseks taastuvenergiat. Seetõttu oleme aktiivselt tegelenud töömudelite efektiivsuse tõstmisega ning tootmise ja transpordi optimeerimisega,” selgitas Härms.

Eelmisel aastal panustas ettevõte ka pakendikasutamise vähendamisse – metallpurgid on kergemad ja õhemad, pakendites kasutatakse vähem kilet.

Foto: Arno Mikkor

Näiteks jõuavad järgmisel nädalal Eestis müügile innovaatilised Snap Pack pakikinnitusega Carlsbergi multipakid, kus purke tavapärase kuumkahanev kile asemel koos hoidva liimkinnituse abil saab aastas säästa kümnete miljonite kilekottidega võrreldava koguse.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111