Kuidas müüa oma toote ja teenuse sisu, mitte ainult hinda?

Emotsionaalne müük ei tööta igas olukorras. Järjest rohkem kliente, eriti B2B müügis, ootab selgeid argumente oma ostuotsuse tegemiseks. Aga kuidas struktureerida ja siduda oma toote/ teenuse tugevused ja ettevõtte näitajad müügiargumentideks?

Selleks, et Su ettevõtte müügitöö oleks kvaliteetne ja järjepidev ka inimeste vahetudes, ei tohiks müügitöö põhineda vaid hüüdlausetel, vaid sisukatel argumentidel. Enne, kui toetuda müügis argumentidele, tuleks selgeks teha, millistes suhtlusolukordades on argument üldse tulemuslik töövahend. Üks hea nipp selleks on struktureerida ja siduda oma toote/teenuse tugevused ja ettevõtte näitajad müügiargumentideks. Siinkohal on oluline tunda oma valdkonna konkurente, et teha selgeks, mis eristab Sinu ettevõtet ja toodet/teenust teistest.

Kui ka Sinu tänased ja tulevased kliendid ootavad Sinu tootelt või teenuselt enamat kui soodsat hinda, siis kutsun Sind koolitusele Argumenteeritud müük. Koolituse käigus toetatakse osalejate struktureeritud ning analüütilist mõtlemist ja argumenteeritud suhtlemise oskuseid, mida on võimalik kasutada nii suuliselt kui ka kirjalikult müügialastes situatsioonides. Õpid tundma ratsionaalse suhtluse mudelit, argumendi ja struktuurse kuulamise mudeleid ning argumendi analüüsi ja vastamise võimalusi.

Koolitusele on oodatud B2B müügiga tegelevad müügitöötajad, kliendihaldurid, osakonnajuhid, valdkonnajuhid ja tippspetsialistid, kelle igapäevaseks tööks on oma toote või teenuse tutvustamine ja müük. Samuti kõiki, kes on huvitatud oma müügioskuse edendamisest.

Koolitab Äripäeva Akadeemia koostööpartner ning SpeakSmart koolitaja-konsultant ja moderaator Siim Vahtrus. Koolitaja on argumenteeritud suhtlemise, avaliku esinemise ja väitlusega tegelenud üle kümne aasta, tulles ülikooliajal ka Eesti meistriks, millest tulenevalt on Siimul kõrgetasemelised argumenteerimisoskused erinevates tööalastes olukordades.

13. ja 25. mai Argumenteeritud müügi koolitus toimub veebis

Koolitab: Siim Vahtrus

Korraldab: Äripäeva Akadeemia

Koolitusega saad lähemalt tutvuda SIIN

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111