Kuidas oma ettevõte müügitulu aastaga 150% kasvatada?

Iga ettevõte tahab kasvada, aga sageli ei teata, kuidas seda saavutada. Tarkvaraarendusettevõte Dolm IT kasvatas möödunud aastal ekspordi toel oma müügitulu ligi 150%. Ettevõtte asutaja ja juht Mait Piir jagab oma kogemusi, mida teha selleks, et oma ärile hoogu juurde anda.

Ambitsioonikas meeskond

Tänapäeva kiiresti arenevas maailmas on võimalik edukas olla ja kasvada ainult siis, kui ettevõtte tuumik koosneb inimestest, kes usuvad sellesse, mida ettevõte teeb ja kannavad samu väärtusi. „Dolm IT sai viis aastat tagasi alguse nelja ambitsioonika inimese soovist luua modernse kultuuriga agentuur, mis digitaliseerib keerulisemaid tööstusprotsesse ja loob seeläbi oma klientidele väärtust ning täpselt nii ka läks,“ kirjeldas Piir ettevõtte loomist.

Tema sõnul on ühes rütmis hingav ja tegutsev meeskond ettevõtte arengu aluseks. Kogemustega, tarkade ja innukate inimeste leidmine on aga tänasel konkurentsitihedal tööturul üks suurimaid väljakutseid. Selleks, et saada vajalike oskuste ja omadustega inimesed enda juurde tööle, tuleb teha midagi teistsugust, mida teised ei tee. See peab olema parem.

Fookuse seadmine

Piiri sõnul aitas nende müügitulemusi parandada teenuste valdkonna ülevaatamine ja spetsifitseerimine. „Defineerisime oma kliendid ja seejärel panime paika teenuse fookuse. Täna on meil on kaks peamist tegevussuunda: keerukamate info- ja kommertssüsteemide arendus ja täislahenduste loomine,“ rääkis ettevõtja ja lisas, et tänu teenustele kindla fookuse seadmisele jõudsid nad suurte rahvusvaheliste koostööpartneriteni.

Praegu tuleb ligikaudu 30 protsenti ettevõtte käibest välismaalt ja ettevõtte ambitsioon on eksporti veelgi suurendada ning pakkuda oma kogemusi ja teadmisi arengumaadele. Lisaks teenuse valdkonna spetsifitseerimisele on Piiri hinnangul väga tähtis ka pidev ettevõttesiseste protsesside parendamine. „Oleme enda jaoks läbi mõelnud, kuidas võiks näha välja efektiivne arendusprotsess ning kuidas peab töötama projektide ja tiimidevaheline kooslus,“ selgitas Piir.

Allikas: Tele2 blogi

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111