Pipedrive: tulevikutöökoht eeldab ettevõtjalt rohkem paindlikkust

Pipedrive'is tehtud uuringu kohaselt eelistavad juunikuus ligikaudu pooled töötajatest jätkata töö tegemist kodus ning vaid viiendik plaanib hakata kontorit igapäevaselt kasutama.

Müügitarkvara ettevõte Pipedrive avab 1. juunist pärast rohkem kui kahte kuud oma Tallinna ja Tartu kontorid. Fotol Pipedrive'i personalijuht Leelia Rohumaa  Foto: Helis Hämarsalu

Pipedrive’i personalijuhi Leelia Rohumaa sõnul on viimase paari kuuga muutunud nii töötajate kui ka ettevõtete suhtumine väljaspool kontorit töötamisse ning tõenäoliselt on tulevikus vähemalt IT-sektoris kaugtöö pigem norm kui erand. “Viimased kaks ja pool kuud on andnud nii inimestele kui ka ettevõtetele kindluse, et väikeseid kohendusi tehes saab suure osa tööst edukalt ära teha virtuaalselt ning kindlasti annab see mõlemale osapoolele tõuke soosida kontoris käimise asemel täielikku või osalist kaugtööd,“ sõnas Rohumaa.

Pipedrive’i Eesti töötajate seas läbiviidud uuringu kohaselt soovib kümnendik vastanutest määramata ajaks alalisele kaugtööle jääda ning vaid viiendik sooviks kontorit igal tööpäeval kasutada. “Uuringu tulemused viitavad trendile, et edaspidi hakkavad töötajad kombineerima kontori- ja kaugtööd, töötades paaril-kolmel päeval nädalas kodust. Kuid kindlasti suureneb ka nende hulk, kes teevad kogu töö ära väljastpoolt kontorit,” sõnas Rohumaa, lisades, et see eeldab ettevõtjatelt sisemiste protsesside kohandamist, et võimaldada töötajatele senisest suuremat paindlikkust töökoha ja -aja osas.

Kontorisse ei taheta esialgu naasta hirmu tõttu nakatuda, samuti eelistavad koju jääda need, kes peavad tööle tulekuks ühistransporti kasutama. “Osad töötajad tunnevad, et kodus on lihtsam keskenduda ning töö efektiivsus on suurem. Samuti hoitakse aega kokku kontorisse sõidu arvelt,” sõnas Rohumaa. Kontorisse tulekut ootavad pigem lapsevanemad, kel kodus töötamine keerulisem. “Kindlasti aitab kontorist töötamine kaasa seada tugevama piiri töö- ja vabaaja vahele ning loomulikult oodatakse kontorisse naasmist ka sellepärast, et oma kolleege näha,” lisas Rohumaa.

Pipedrive on oma kontorid töötajatele taasavamiseks ettevalmistanud. Esialgu siseruumides ühiseid koosviibimisi ei korraldata ja külalisi vastu ei võeta. Samuti ei saa töötajad veel juunikuus Tallinna kontoris saunamõnusid nautida ning jõusaali saab korraga kasutada kaks inimest. Pipedrive on nii Tallinna kui Tartu kontoritesse üles pannud ettevõttele omases humoorikas võtmes meeldetuletused hoolikaks kätepesuks ja võimalusel distantsi hoidmiseks ning paigaldanud täiendavad kätepuhastusjaamad strateegilistesse liikumiskohtadesse.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111