Automüüjad: hea müügiaeg tuleb alles kevadel

Äripäeva Infopank küsis mootorsõidukite müügi kolmanda kvartali konkurentsiraportis valdkonna ettevõtte juhte ning seal selgus, et kriisi pikkuseks ennustatakse ühte aastat ja uus hea müügiaeg tuleb alles tuleva aasta kevadel.

Tornimäe parklas  Foto: Erik Prozes, Erik

Sellel on selge põhjus: esiteks on ärikliendid majandusliku ebakindluse tõttu oma ostuotsused edasi lükanud, teiseks on sama (kuigi vähemal määral) teinud ka erakliendid. Nii on järgmisel kevadel turule oodata lisaks tavapärasele ostjale ka neid, kes oma ostuotsuse tänavu edasi lükkasid. Selle stsenaariumi täitumine aga eeldab, et viiruse teine laine saabub esimesest tagasihoidlikumana ning ka selle majanduslik mõju on väiksem.

Koroonakriisi tõttu on teises kvartalis automüüjate käive võrreldes aastataguse ajaga läbi teinud meeletu languse. Aasta varasema näitajaga võrreldes kukkus sektori teise kvartali müügitulu koroonakriisi ajal 48 protsenti.

Auto Forte Tallinn OÜ juhatuse liige Raido Toonekurg märkis konkurentsiraportis, et hetkel on väga raske arvata, mis hakkab automüügiturul juhtuma 2020. aasta teises pooles. "Kui vaadata juuli jooksvat autode registreerimist Eestis, siis tundub, et turg hakkab taastuma. Samuti on suure hooga käima minemas rahatrükk ning erinevad ostutoetused üle Euroopa. See annab lootust optimismiks, kuid kindlasti on muutunud ja muutumas klientide ostukäitumine. Nüüd algab võidujooks, kes muutunud keskkonnas suudab paremini klientideni jõuda," leidis ta.

Loe pikemalt Äripäevast.

Täpsemalt saab sektori käekäiku koos erinevate pingerividega uurida Äripäeva Infopanga koostatud kvartaliraportist.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111