Urmas Kamdron • 25 august 2020

Milliseid CRM lahendusi Eesti ettevõtjad kasutavad?

Koolitaja ja CRM ekspert Urmas Kamdron viis kevadel bestsales.ee lugejate hulgas läbi CRM uuringu. Avaldame nüüd tulemused.

Viisin läbi uuringu, et mõista paremini Eesti CRM lahenduste kasutuse hetkeolukorda. Eriti suur huvi oli näha Exceli tabeli kasutamise osakaalul müügijuhtimises.

Tulemustest selgub, et eestlaste valikud on väga praktilised ja kuluefektiivsed. Kasutatakse peamiselt väikestele ja keskmise suurustega ettevõtetele suunatud lahendusi.

Rõõm on tõdeda, et Eestis domineerivad meie enda väga tublide ettevõtjate loodud ja arendatud tooted:

1. Klienditugi CRM - CRM Service

Klienditugi OÜ esindab juba 10 aastat baltikumis Soome päritolu CRM lahendust, mis edestab oma funktsionaalsuselt maailma suurimaid CRM-e ning samal ajal säilitab paindlikkuse oma seadistamisvõimaluste poolest ja on kasutatav mõistliku hinnatasemega.

2. Pipedrive CRM

Eesti oma toode, mis loodi 2010. aastal, mille loojateks olid Timo Rein, Urmas Purde, Martin Henk, Ragnar Sass ja Martin Tajur. Tänaseks on kasvanud tarkvara kasutus 170 riiki ja 90 000+ kasutajani. Hinnatud mitmetel konkurssidel parimate müügitarkvarade sekka.

3. Scoro CRM

Fred Krieger, Priit Matiisen ja Kristina Lilleõis lõid selle 2013. aastal. Tegemist on äritarkvaraga, mis koondab ettevõtte töökorralduse, müügi, finantsid ja aruandluse ühte kohta.

Küsitlusele vastas 217 ettevõtjat.

Milliseid müügitarkvarasid kasutatakse kõige enam?

Huvi korral tutvu ka 2015. aastal Indrek Sauli poolt tehtud väga põhjaliku CRM uuringu slaididega.

CRM maastiku üldised arengusuunad 2020. aastal

Läbi erinevate ettevõtete on CRM-i teema minu laual olnud juba 20 aastat. Viimased kaks aastat on CRM maailmas toimunud murrangulised arengud ning usalduse on pälvinud müügijuhtimise tarkvarad ja vana hea Exceli tabel peab oma positsiooni turul loovutama. Loomulikult kasutatakse Excelit ka edaspidi kliendiandmete registri pidamiseks, müügiandmete analüüsiks, statistika tegemiseks ja seoste leidmiseks.

CRM lahenduste põld on väga kirju. Laias maailmas on tuntumad nimed: Salesforce, Oracle, Adobe, SAP, Microsoft jne. Oluline muutus, mis juhib maailma IT teenuste arengut on pilvetehnoloogia ehk SaaS lahenduste murranguline pealetung. SaaS (Software as a Service) tähendab seda, et ettevõtted saavad kasutada kõrgetasemelist tarkvara nii, et nad ei pea seda arvutisse installeerima ega serveriparki investeerima, vaid seda renditakse teenuspakkujalt, kes hoolitseb tarkvara arenduse ning hoolduse eest.

Mida annab selline mudel kasutajale ja ettevõtjale? Kasutajale annab see seda, et tarkvara kasutamine käib läbi veebilehitseja akna ja mingit programmi arvutis eraldi vaja käivitada ei ole. See tagab vajadusel tarkvarale juurdepääsu igast maailma nurgast ja kindlast arvutist sõltumatult. Ettevõtja seisukohalt on see mugav, et igal kasutajakohal tarkvaras on hind ja kasutajate lisamine/kustutamine on väga lihtne.

CRM ei ole enam üks konkreetne tarkvara vaid koosneb juba paljudel juhtudel mitmest SaaS teenusest, millest iga teenus lahendab mingit selget kliendi vajadust. Teenuste omavahel sidumine on lihtne ja selles ei pea enam IT inimese abi paluma

Näiteks seotakse digitaalseks vooks kokku kodulehe maandumisleht, CRM ja masspostituste platvorm. Sellised jadad võivad olla väga pikad ja keeruka loogikaga, aga nende eesmärk on muuta müügitöö lihtsamaks.

Kes soovib pilvelahenduste maailma trendide kohta rohkem infot, siis soovitan vaadata siia lingi taha.

Täpsemat ülevaadet CRM lahenduse vajalikkusest ja valikust lugege juba mu järgmistest artiklitest.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111