bestsales .ee • 10 september 2020

Sellit lõpetas jäädavalt aktiivmüügi kaubanduskeskustes

Sellit otsustas aktiivmüügi sektorist igaveseks väljuda ning suunata oma fookus uutele väljakutsetele.

Foto: Sellit

Sellit on viimase kümne aasta jooksul kaubanduskeskustes kümnete ettevõtete tooteid aktiivselt müünud ja tutvustanud. See lõppes aga käesoleva aasta 31. augustil, mil nende juhtimise all tehti keskustes viimased lähenemised ning müügid.

"Meie otsuses mängis kindlasti suurt rolli nii meie klientide kui ka müügitöötajate turvalisus," kommenteeris Selliti tegevjuht Tarmo Tamm ning lisas, et kahjuks on kaubanduskeskuste aktiivmüügi näol tegu kõige nakkusohtlikuma müügiformaadiga, sest üheainsa müügikonsultandi lähikontaktide hulk võib ulatuda 5000 inimeseni päevas. "Seega oht ise nakatuda ja seejärel supernakatajaks muutuda on võrreldes kasvõi traditsioonilise jaekaubandusega äärmiselt kõrge. Sel põhjusel olime ka kevadel esimesed, kes isegi enne riikliku eriolukorra kehtestamist müügitöö täielikult peatasid," rääkis Tamm.

Suvel nakatumiste arv langes ning nad proovisid väiksema tiimi ja täiendavate ohutusmeetmetega tööd jätkata. "Mõne kuu möödudes nägime, et teise laine tulek on tõenäoliselt vältimatu. Kahjuks peab tänaste uudiste valguses tõdema, et meie ennustused osutusid ka tõeks," ütles Tamm.

Tema sõnul on kaubanduskeskuste aktiivmüügi riski-tulu kõikide osapoolte jaoks täielikult muutunud. "Kuigi oleme aastaid olnud keskuste aktiivmüügi ühed suurimad promojad, ei ole see meie arvates enam just kõige jätkusuutlikum tegevus. Projekte on kindlasti erinevaid ning see on meie isiklik kogemus ja nägemus."

Koroonaviiruse levik ei olnud kindlasti ainus põhjus, miks nad kaubanduskeskuste aktiivmüügist väljusime. "Oleme veendunud, et tehnoloogilised läbimurded paiskavad maailma heas mõttes segamini." Selliti fookus on edaspidi suunatud just startupide aitamisele ning käivitamisele.

Tarmo Tamm esineb 16. septembril toimuval konverentsil "Müügijuhtimine 2020" vestlusringis, kus arutletakse selle üle, mis ootab 2021. aastal ees müügiorganisatsioone.

Soeta konverentsi pääse SIIT.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111