bestsales .ee • 18 september 2020

Tele2 hakkab töötajatele maksma 350 euro suurust kodukontori toetust

Koroonaviirus on muutnud suuresti inimeste tööharjumusi – kaugtööst on saanud uus normaalsus ja klassikaline kontor on paljudes ettevõttes asendunud osaliselt kodukontoriga.

Tele 2 Eesti  Foto: Liis Treimann

„Mugava kodukontori sisseseadmine toob inimestele sageli kaasa lisakulutused, kuna kodus puuduvad kehasõbralikud töövahendid. Selleks, et inimesed ei peaks töötama sülearvutiga diivanil istudes või köögilaua tagant, vaid saaksid endale soetada töö tegemiseks sobiva laua või tooli, maksame töötajatele 350-eurost kodukontori toetust,“ selgitas Tele2 personali- ja klienditeeninduse direktor Sirli Seliov, kelle sõnul on kehasõbraliku töötooli või -laua ostu toetamine tööandja panus oma töötaja töövõime ja tervise säilitamisesse.

Tele2-s töötab 320 inimest. Kevadel läbiviidud uuringust selgus, et 64% vastanutest sooviksid ka pärast eriolukorra lõppu jätkata osaliselt kaugtöö tegemist ja töötada varasemast enam kodukontoris. Seliovi sõnul muutub Tele2 töötajate hulgas järjest populaarsemaks töökorraldus, kus säilib kontoris töötamise võimalus, aga soovi või vajaduse korral saab töötaja teha oma tööd ka kodukontoris. Üks kodukontoriga kaasnevatest probleemidest, mille Tele2 töötajad uuringus välja tõid, oli mugava töötooli või sobiva kõrgusega laua puudumine. „Usun, et sarnane mure kimbutas ka teiste ettevõtete töötajaid, kes pidid kevadel üleöö kodukontoritesse tööle jääma,“ tõdes Seliov.

Sügise saabumisega seoses räägitakse üha enam koroonaviiruse teisest lainest ja seetõttu peavad ettevõtted olema valmis vajadusel osaliselt või täielikult töö ümber korraldama ja inimesed kodukontoritesse suunama. Lisaks töö sisulisele ümberkorraldamisele tuleks organisatsioonidel mõelda, kuidas töötajate kodukontori sisseseadmist või värskendamist toetada. „Kodukontori toetus pole Eesti ettevõtetes praegu veel väga levinud, loodan, et Tele2 saab siinkohal olla suunanäitajaks ja eeskujuks teistele ettevõtetele.“

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111