Kaspar Allik • 22 september 2020

Luminor ja LHV kohendavad Äripäeva loo peale müügimeeste tööd

Äripäeva pensionimüüjate osaluseksperiment näitas eelmisel nädalal, et kõikidelt turuosalistelt ausat, läbipaistvat ja valikut lihtsustavat infot ei saadud. Kõige enam küsitavusi tekitasid Luminori konsultandi väited, mille peale pank on lubanud juhendid üle vaadata.

Luminor Eesti  Foto: Liis Treimann

Eksperimendist nähtus Luminori ja LHV panga pensionimüüjate soov suunata inimesi eelkõige aktiivselt juhitud ning seeläbi ka pangale enim kasumit toovate pensionifondide poole. Inimestele esitatud info oli kas ühekülgne või kohati selgelt vale ja eksitav.

Luminori konsultant kirjeldas passiivset indeksifondi aktiivseid valikuid tegeva robotina, kes enda valikutes inimestele alla jääb. Samuti andis konsultant väärat informatsiooni fondide geograafilise hajutatuse kohta ning geograafilise kontsentratsiooni võrdsustas väiksema riskiga.

„Meie hinnangul on igasuguse ebatäpse info andmine kahetsusväärne,” ütles Äripäevale Luminor Eesti avalike suhete juht Karel Hanni. “Vaatame kindlasti üle töötajatele antud juhendmaterjali ja loome vajadusel selgema ülevaate pensionifondide võrdlusest.“

Töötajate koolitused pensionitoodete ja turgude teemal toimuvad Hanni sõnul pidevalt, samuti korraldatakse iga nädal ülevaatlikke koolitusi ja teste. Veel toimub nõustajate kompetentsi, pensionitoodete nõustamisoskuste ja kliendiküsimuste vastamise oskuste parandamiseks ka suuremaid töötube.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111