bestsales .ee • 24 september 2020

La Muu uus tegevjuht on pikaajalise äri- ja müügijuhtimise kogemusega

Sel nädalal alustas Eesti ökojäätisetootja La Muu uue tegevjuhina tööd pikaajalise äri- ja müügijuhtimise kogemusega Martin Karolin. Ettevõtte asutaja ja senine tegevjuht Rasmus Rask jätkab tööd nõukogu esimehena.

Rasmus Rask ja Martin Karolin  Foto: Johan-Paul Hion

La Muu kuulutas konkursi uue tegevjuhi leidmiseks välja juulis. Ettevõtte asutaja ja senine tegevjuht Rasmus Rask ütles, et La Muul on aastatega üles ehitatud tugev bränd ja viimase aasta jooksul on investeeritud nii tootmisesse kui äriarendusse. Tugeva äri- ja müügijuhtimise kogemusega tegevjuhi ülesanne on astuda järgmine samm uute ärivõimaluste leidmise ja äri kasvatamise suunal. “Mulle tundub, et ühe La Muu-suguse väikeettevõtte kasvamise edu võti seisneb võimes värvata ettevõttesse asutajast targemaid tegijaid,” rääkis Rask.

Sellest nädalast tegevjuhina tööd alustanud Martin Karolinil on Raski sõnul La Muu äri strateegiliseks kasvuks vajalik kogemus müügi- ja ärijuhtimise valdkonnast. Karolin on varasemalt juhtinud enam kui 15 aastat erinevaid toidu- ja esmatarbekaupade edasimüügi ning distributsiooniga tegelevaid ärisid nii Eestis kui Lätis. Aastatel 2004-2008 töötas ta Mars Eesti OÜ juhina, 2008-2010 Jungent Latvia AS tegevjuhina ning 2010-2019 Sales-Star AS tegevjuhina. “Otsisime juhti, kes suhtuks La Muusse kui oma enda ettevõttesse. Martiniga tekkis see tunne kohe esimesest kohtumisest.”

Karolin näeb La Muul suurt potentsiaali nii koduturul kui ekspordis. "Eestis võib paista La Muu väljast suurem kui on tema tegelik ärimaht - see aga annab võimaluse edasiseks kasvuks. Samuti tean kogemusest, et Eesti juurtega ökotoodangut hinnatakse paljudel turgudel kõrgelt ning usun, et meil on head võimalused õnnestuda ka ekspordis."

Rask jätkab tööd La Muu nõukogu esimehena. Nõukogusse kuuluvad veel Priit Mikelsaar, Erik Haavamäe ja Petri Laukontaus.

2020. aasta esimese kaheksa kuu käive oli La Muul üle 871 tuhande euro ning amortisatsioonieelne kasum üle 91 tuhande euro.

Eesti esimene ökojäätiste tootja La Muu jõudis turule 2012. aasta detsembris. Selle aasta alguses omandati aktsiate vahetuse teel Soome jäätisetootja Suomen Jäätelo. La Muu jäätised on saadaval 300 müügipunktis üle Eesti. Ettevõtte tootmine ja jäätisekohvik asuvad Kalamajas, Telliskivi loomelinnakus.

Jaga lugu:
BESTSALES UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad bestsales uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestsales.ee toetajad:

Maarit Eerme
Maarit EermeBestsales.ee juhtTel: +372 51 44 884
Aira Tammemäe
Aira TammemäeBestsales.ee üritusedTel: +372 502 5548
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 0111